10 důvodů, proč se přihlásit na Prezentiádu!

09.01.2023 | Patrik Turek | Ostatní

Přihlašování je spuštěno a vy pořád váháte zda se přihlásit? Máme pro vás rovnou 10 důvodů, které vás přesvědčí, že Prezentiáda je to pravé!

1. Nuda?! A kde?

Soutěž v prezentačních dovednostech může leckomu připadat jako velká nuda, ale opak je pravdou. Tady nuda rozhodně nehrozí. Jak je známo, bez práce nejsou koláče a pokud chcete vyhrát, určitě to nebude zadarmo. U nás ale práce znamená zábavu, kdo by se chtěl u prezentací nudit? Společný smích je přece nejlepším pohonem!

2. Práce v týmu

A kdo by se taky nudil, když má u sebe svůj tým plný dobrých přátel. Ale aby takový tým vůbec fungoval, nestačí se jen kamarádit. Musíte umět společně pracovat a pomáhat si. Vědět, jaké jsou něčí silné i slabé stránky a umět je využít. To se právě můžete během soutěže skvěle naučit.   

3. Dýmka bratrství

Prezentiáda nejen prohloubí přátelství ve vašem týmu, ale dá šanci zrodu i úplně novým. Ne nadarmo se přece říká, že nejsilnější přátelství vznikají právě na bojišti. Ale to neberte doslova, děla a tanky nechte raději doma. 

4. Pryč s trémou

Chcete se zbavit trémy a nervozity, ale nevíte jak na to? Klepou se vám kolena z toho, že budete mít rande se zkoušením před tabulí? Nejlepší lék na strach je postavit se mu čelem! A není lepší pocit, než překonání sebe sama.

5. Workshopy aneb cesta z pekla

Během celé soutěže budete mít možnost se zapojit do našich workshopů, kde se vás seznámíme s metodami, jak na různé šikovné funkce v PowerPointu nebo jak by měla správná prezentace vlastně vypadat. Nikdo tu přece nestojí o grafické peklíčko. Dostaneme se samozřejmě i verbální a neverbální komunikaci, protože prezentace není jen o práci u počítače, ale i o tom, jak dokážete informace předat a zaujmout.

6. Zpětná vazba

Na Prezentiádě není poražených, protože vítězem je každý, kdo se zúčastní a něco nového se naučí. Důležitou součástí učení je zpětná vazba, proto bude ve všech kolech soutěže porota profesionálů, která bude vaše výkony nejen hodnotit, ale hlavně vám dá zpětnou vazbu, abyste se mohli posouvat dál a zlepšovat.

7. Porota Plná Profíků

Na Grandfinále i na Krajských kolech se snažíme mít porotu, která k prezentování má co říct. Vy tak máte šanci nejen dostat hodnotný názor na svůj výkon, ale také se setkat s profesionály svého oboru. Minulý rok to byli třeba Adam Kulhánek (adiktolog, lektor a kouč prezentačních dovedností), Bára Nováková aka Komuniké (copywriterka a lektorka), Marek Hrkal (moderátor a zakladatel firmy Odprezentuj) nebo třeba Denis Tureček (lektor etikety a zakladatel firmy Usměj se, sluší ti to). Rozhovory s nima najdeš na našem YouTube.

8. Inspirace

Nikde není zakázáno inspirovat se od ostatních týmů. Když budete pozorovat jaké prvky tam použili vaši soupeři, můžete je pak použít i ve vaší příští prezentaci. Není nad to se naučit něco nového, získat nápad a rozšířit své obzory

9. Kam dál?

Kdo ví? Možná ještě nevíte kam po škole, ať už jste na základní nebo střední škole. Na Prezentiádě potkáte spoustu lidí a možná, že zjistíte jaká škola nebo práce je vaše vysněná. Hladně se ale naučíte umět odprezentovat svoje myšlenky, nezapadnout v davu a umět ukázat, co ve vás je. A to se v životě hodí nejvíc!

10. Životopis

Možná ne teď, ale jistě za několik let budete usilovat o získání první práce, tak proč si do životopisu nepřidat účast na největší prezentační soutěži, která ovládá Česko i Slovensko? Rozhodně tím nic nezkazíte, právě naopak! 


Tak co? Přesvědčili jsme vás? Dejte dohromady tým, přihlaste se a najděte dalších 50 důvodů, proč Prezentiáda stojí za to!