Workshopy

Naučit se přezentační dovednosti není vůbec jednoduché. Chce to hodně praxe, času a jen málokdo z nás k tomu byl ve větší míře veden. Máte ale štěstí, protože vy na to nejste sami! My, organizátoři Prezentiády, jsme tu od toho, abychom vás provedli sérií workshopů a kurzů na prezentační dovednosti a na konzultacích vám pomohli s jakýmkoliv problémem, který vás trápí.

Celý proces přípravy prezentace jsme pro vás rozdělili do 3 bloků. V každém z nich budou během 2 týdnů vždy v úterý a čtvrtek 3 workshopy a 1 konzultace zaměřená na daný blok. V poslední části věnované projevu nahradí konzultaci workshop na průvodní video do Nominačního kola. Po celkem 6 týdnech workshopů bude následovat celý další týden konzultací čehokoliv, s čím budete potřebovat pomoct.

Všechny workshopy proběhnou on-line a jejich cílem je, abyste si mohli vše prakticky vyzkoušet a osahat. Scházet se budeme vždy na Google Meet přes tento odkaz. Pokud budete chtít nějaký workshop připomenout, zaregistrujte se na něj níže!

Na co se můžete těšit?

1. blok – Příprava

Cíl zaměřen | 17. 1. od 18:00
Krátký videokurz
Pokud bychom neměli publikum, prezentovali bychom do zdi. Právě cílová skupina a kontext prezentace je to nejdůležitější téma prezentování. Vyzkoušíme si, jak se s cílovkou pracuje, jak probudit svoje kreativní buňky nebo podle čeho si vybrat téma.

Vím, že nic nevím | 19. 1. od 18:00
Krátký videokurz

Albert Einstein jednou řekl: „Pokud to nedokážeš vysvětlit 6letému dítěti, nerozumíš tomu ani ty sám“ Než ale začneme vysvětlovat, potřebujeme o tématu něco vědět. Jak si tedy udělat rešerši, vyhnout se pofidérním informacím a určit, čeho vlastně chceme dosáhnout?

Krok za krokem | 24. 1. od 18:00
Krátký videokurz

Všechny ty informace, které nyní máme, musíme nějak poskládat za sebe. Zároveň tím musíme přesvědčit posluchače, aby přijali naši hlavní myšlenku i výzvu k akci. Jak toho dosáhnout? Jak aplikovat ethos, logos a pathos nebo jak z prezentace udělat zajímavý příběh?

Konzultace k 1. bloku | 26. 1. od 16:00 do 19:00

2. blok – Vizuál

Tužka, papír, akce! | 31. 1. od 18:00
Krátký videokurz

Ano, čtete správně. Tužka a papír. Než si ale začnete namlouvat, že tohle rooozhodně není pro vás, protože vy se nikdy určitě kreslit nenaučíte, nebojte se – nebudeme kreslit, ale naučíme se črtat naše myšlenky. Trochu opět rozšíříme naši kreativitu, která se ale tentokrát zaměří na slajdy. Kdybyste totiž rovnou otevřeli PowerPoint, Canvu, OrgPad atd. a začali tvořit podle existujících šablon, nikoho tím nezaujmete. A my přece zaujmout chceme!

Slajdové umění | 7. 2. od 18:00
Krátký videokurz

Ačkoliv je otevření PowerPointu nebo jiného prezentačního programu obvykle první věcí, co při přípravě prezentace uděláte, my se k tomu dostáváme až při patém workshopu. Ukážeme si nástroje, které pro grafickou tvorbu prezentace můžete zvolit a pak si detailně ukážeme, jak tvořit slajdy v té nejrozšířenější variantě – PowerPointu.

Vstávat a cvičit | 8. 2. od 18:00
Krátký videokurz

V návaznosti na workshop předešlý si ukážeme, jak dát věci do pohybu. Naučíme se používat animace, přechody, náhledy a další možnosti PowerPointu (a příslušných funkcí u dalších prezentačních programů) tak, aby skvěle vedly pozornost vašich posluchačů a zároveň nebraly pozornost vám – prezentujícím.

Konzultace k 2. bloku | 9. 2. od 16:00 do 19:00

3. blok – Projev

Mluviti stříbro, mlčeti Prezentiáda! | 14. 2. od 18:00
Krátký videokurz

Část věnovanou projevu otevírá workshop zaměřený na projev samotný. Tedy na to, co budete ke své prezentaci říkat, jak u toho budete vypadat, jak se budete hýbat apod. Rozhodně dojde i na téma nervozity, kterou pociťujeme při mluvení před větším počtem lidí všechny a naučíme se s ní bojovat.

Vtažen do děje | 16. 2. od 18:00
Krátký videokurz

Prezentování není jako sledování seriálu nebo filmu. Posluchači chtějí cítit, že jsou součástí děje a vy – pokud chcete uspět – je musíte do své prezentace vtáhnout. Zajímá vás, jakými způsoby toho docílíte, jak na správnou spolupráci v týmu nebo jak odpovědět na dotazy poroty? Tento workshop je právě pro vás.

Když se nedaří, co se dařit má | 21. 2. od 18:00
Krátký videokurz

Ne vždycky jde vše podle našich představ. Dovednost, díky které z nečekaných situací vyjdete nejen s čistými kalhotami, ale i ohromným potleskem, se jmenuje improvizace. Příprava je sice důležitá, ale na všechno se připravit nedokážeme. Nepřipravujte se tedy ani na tento workshop, protože v improvizaci jde o pravý opak!

Jak na průvodní video | 23. 2. od 18:00
Nově letos musíte mimo prezentace odevzdávat v Nominačním kole i průvodní video, díky kterému vás lépe před Krajskými koly poznáme. Pokud si lámete hlavu nad tím, jak byste takové video vytvořili, jednoduše přijďte na tento workshop a vytvořte ho s námi! Ukážeme vám, jak na to, a pomůžeme s čímkoliv, co vás bude trápit. 

4. blok – Konzultace

Poslední dny před ukončením přihlašování a odevzdávání prezentace s průvodním videem budeme pro vás denně od 16 do 19 h k dispozici, abychom vám pomohli s čímkoliv, co se týká přípravy prezentace. Ať vás trápí něco v PowerPointu, potřebujete poradit s trémou nebo si nejste jistí svou strukturou, přijďte a my vám rádi pomůžeme! Konzultace jsou pro všechny, účast na předchozích workshopech tedy není podmínkou.

1. Konzultace | 27. 2. od 16:00 do 19:00

2. Konzultace | 28. 2. od 16:00 do 19:00

3. Konzultace | 1. 3. od 16:00 do 19:00

4. Konzultace | 2. 3. od 16:00 do 19:00

5. Konzultace | 3. 3. od 16:00 do 19:00

Přihlášení

Přihlašování ještě nezačalo nebo již skončilo.