Pro média

Sekce „Pro média“ je určena všem zástupcům tradičních i on-line médií, kteří mají zájem informovat o projektu Prezentiáda 2024 a přispět tak svým dílem k podpoře alternativního školského soutěžení v České republice a na Slovensku.

V průběhu soutěže zde budou zveřejňovány celostátní tiskové zprávy. Reportáže z jednotlivých soutěžních kol a fotografie naleznete v sekci Novinky. Články i fotografie jsou volně k použití.

Otázky médií:

Co je Prezentiáda?

Prezentiáda je projekt pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska zaměřený na prezentační dovednosti. Soutěžící složí tým o 2–3 členech a vytvoří krátkou prezentaci na jedno z nabízených témat. Tu nám v rámci Nominačního kola do 8. 3. odevzdají spolu s krátkým videem. Po postupu se všechny týmy mezi 8. a 19. 4. utkají v Krajských kolech o místo na Grandfinále, na kterém se 9. a 10. 5. 2024 rozhodne o nejlepším týmu z každé kategorie. 

Kde a kdy nejdřív najdu reportáže ze soutěže?

Hned po skončení soutěžního kola najdete reportáž a fotky v sekci Novinky nebo na detailu kola. Fotky i informace můžete převzít a volně použít. Prezentiáda má rovněž Instagram a svou stránku na Facebooku, kde se objevují jak fotky ze soutěžních kol, tak odkazy na zajímavé články a informace související se soutěží.

Mohu udělat fotky, popř. rozhovor?

Samozřejmě fotky dělat můžete, rozhovor vám zajistíme s organizátory i vítězi soutěže. Na některých soutěžních kolech se mohou objevit i zajímaví hosté jako členové poroty.

Kde se dozvím více informací?

Pokud na našem webu nenaleznete to, co hledáte, neváhejte kontaktovat vedoucí marketingového oddělení Věru Drozdíkovou (+420 606 674 598, drozdikova@scg.cz).