Pro média

Sekce „Pro média“ je určena všem zástupcům tradičních i on-line médií, kteří mají zájem informovat o projektu Prezentiáda 2023 a přispět tak svým dílem k podpoře alternativního školského soutěžení v České republice a na Slovensku.

V průběhu soutěže zde budou zveřejňovány celostátní tiskové zprávy. Reportáže z jednotlivých soutěžních kol a fotografie naleznete v sekci Novinky. Články i fotografie jsou volně k použití.

Tiskové zprávy
z projektu

Otázky médií

Co je Prezentiáda?

Prezentiáda je projekt pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska zaměřený na prezentační dovednosti, ve kterých žáci nejen soutěží, ale hlavně se v nich vzdělávají formou kurzů a workshopů. Soutěžící složí tým o 2–3 členech a vytvoří krátkou prezentaci na jedno z nabízených témat. Tu nám v rámci Nominačního kola do 3. 3. odevzdají spolu s krátkým videem. Po postupu se všechny týmy mezi 20. a 31. 3. utkají v Krajských kolech o místo na Grandfinále, na kterém se 20. a 21. 4. v Praze na Newton University rozhodne o nejlepším týmu z každé kategorie.

Kde a kdy nejdřív najdu reportáže ze soutěže?

Hned po skončení soutěžního kola najdete reportáž a fotky v sekci Novinky nebo na detailu kola. Fotky i informace můžete převzít a volně použít. Prezentiáda má rovněž Instagram a svou stránku na Facebooku, kde se objevují jak fotky ze soutěžních kol, tak odkazy na zajímavé články a informace související se soutěží.

Mohu udělat fotky, popř. rozhovor?

Samozřejmě fotky dělat můžete, rozhovor vám zajistíme s organizátory i vítězi soutěže. Na některých soutěžních kolech se mohou objevit i zajímaví hosté jako členové poroty.

Kde se dozvím více informací?

Pokud na našem webu nenaleznete to, co hledáte, neváhejte kontaktovat vedoucí marketingového oddělení Marii Juchelkovou (+420 733 465 962, juchelkova@scg.cz).