Nominační kolo
16. 1. – 15. 3. 2024

Než se týmy na Krajských kolech poperou o postup na Grandfinále, musí projít Nominačním kolem. Za školu se mohou přihlásit do každé kategorie až 4 týmy.  Nominační kolo začíná i končí s přihlašováním do celé soutěže a slouží jako taková vstupní brána. Co vás tedy při vstupu čeká?

Do konce Nominačního kola musíte odevzdat prezentaci na jedno ze zadaných témat. A spolu s prezentací musíte odevzdat i krátké video, ve kterém svou prezentaci shrnete. Pokud na své škole uspořádáte Školní kolo, nemusí zúčastněné týmy posílat úvodní video a při hodnocení za něj dostanou plný počet bodů

Témata jsou pro připomínku:

Základní školy

  • Třešnička na dortu
  • Bez toho to nepůjde

Střední školy

  • (ne)možné
  • To je intimní

Prezentace

Způsob, jakým prezentaci zpracujete, je čistě na vás. Každá prezentace však musí splňovat dvě hlavní podmínky:

  • Prezentaci musíte odevzdat na profilu týmů (obdržíte po registraci). Odevzdaný soubor musí být ve formátu „.ppt“, „.pptx“, „.pdf“, „.exe“, nebo „.odp“.  Výjimku tvoří prezentace v Prezi a Canvě. Pro jejich odevzdání nahlédněte do návodu.
  • První a poslední slajd prezentace musí mít námi určitou podobu. Tyto slajdy vložíte do své prezentace a vyplníte název týmu, kraj, školu a hlavní myšlenku prezentace. Slajdy jsou dostupné v materiálech ke stažení.

Video

Nově požadujeme s prezentací i krátké průvodní video (ne delší než 60 sekund), ve kterém představíte nejen sebe, ale i svou prezentaci ve 2 bodech:

  • Představení – název týmu, jména soutěžících
  • Téma a zpracování – jaké jste zvolili téma a jak jste ho pojali

Není třeba se videa nějak děsit. Nezáleží nám na jeho kvalitě, může být klidně natočené na průměrný telefon. Budeme hodnotit pouze projev a obsahovou stránku, předně tedy již zmíněné body. Momentálně pro vás připravujeme ukázku, kterou se můžete nechat inspirovat.

Pro více informací ohledně Nominačního kola nahlédněte do pravidel soutěže (bod 2.2.). Pokud náhodou nenajdete, co hledáte, můžete kontaktovat naše organizátory.