Jak mentoring funguje?

Cílem schůzek je hlavně předání zpětné vazby ke všemu, co tým vymyslel nebo připravil. Tudíž očekáváme, že týmy přijdou na schůzku připravení se seznamem konkrétních otázek, již vytvořenými materiály nebo přehledným shrnutím toho, k čemu chtějí od mentora komentář. Klidně mu můžete předem poslat prezentaci nebo nahrávku výstupu. Úkolem mentora není tým učit prezentačním dovednostem ani se podílet na tvorbě prezentace či její myšlenky. Pomáhá jen s vyjasněním směru, kterým se prezentace vydává, a s poukázáním na silná a slabá místa týmu s případnými návrhy možných řešení.

Mentoři jsou řečníci se zajímavými zkušenostmi, kteří znají Prezentiádu křížem krážem. To ale neznamená, že vše, co řeknou, musíte do puntíku následovat. Hodnocení prezentací je do jisté míry subjektivní a bohužel dokonalý návod na prezentování neexistuje.

Zarezervujte si schůzku ideálně s takovým mentorem, který se zaměřuje na oblast, ve které se moc nevyznáte. Ale nebojte, všichni mentoři dokáží pomoct s kteroukoliv oblastí tvorby i realizace prezentace. Pro rezervaci termínu klikněte u daného mentora na tlačítko “Rezervovat” podle týdnu, ve kterém schůzku chcete. Budete přesunuti do rezervačního systému, kde vyberete čas schůzky, vyplníte pár informací, odešlete a do zadaného e-mailu vám přijde potvrzení. 

Každý termín si můžete rezervovat nejpozději 24 hodin předem. Maximální počet schůzek na tým je 3. Schůzky v 1. a 2. týdnu (30. 4. – 11. 5.) mohou trvat maximálně 20 minut a měli by se zaměřovat na koncept, hlavní myšlenku a tvorbu prezentace. Schůzky ve 3. týdnu (12. – 18. 5.) budou až 30minutové, aby byl prostor zaměřit se na projev a projít kompletnější verze prezentací. Nerezervované termíny mohou ubývat i přibývat. Schůzky budou probíhat na našem Discordu, pokud se s mentorem nedomluvíte jinak. Schůzek by se měl účastnit ideálně celý tým. Pokud by se chtěl přidat i učitel, je to určitě možné, ale prosíme dejte to předem vědět mentorovi.

Pokud máte k mentoringu dotazy, nebo narazíte na nějaký problém, obraťte se buď na daného mentora, nebo na info@prezentiada.cz.

Naši mentoři

Radek Hegenbart

Ráďa je studentem pedagogiky a prezentačním dovednostem se aktivně věnuje už 8 let. Sám se Prezentiády i jejího Grandfinále několikrát účastnil. V posledních letech jezdí po školách po celé republice a pořádá workshopy zaměřené právě na prezentování. Nejlépe dokáže pomoct s přípravou struktury prezentace a její dynamikou nebo s poutavým projevem a formulací důležitých myšlenek tak, aby je publikum jen tak nezapomnělo.

Lucia Šebová

Lucka studuje na gymnáziu v Košicích. Před třemi lety celou Prezentiádu vyhrála a od té doby prezentačními dovednostmi žije. Zaměřuje se hlavně na kreativní procesy spojené s tvorbou prezentace, jako je vymýšlení hlavní myšlenky, brainstorming a originální přístup k tématu. Nedílně k tomu ale patří i tvorba grafiky a uhlazování vizuálního stylu prezentace.

Petra Plachá (pouze týmy ZŠ)

Peťa je studentkou andragogiky a bývalou koordinátorkou soutěže Prezentiáda. Prezentování se věnuje už přes 10 let a kromě zkušeností jako speaker na konferencích a moderátor aplikuje prezentační dovednosti i v praxi jako projektová manažerka, mentorka a lektorka. Připravovala také metodiku prezentačních dovedností pro střední školy. Nejvíce pomůže s návrhem struktury prezentace a tím, aby prezentace měla skutečný dopad na publikum. Díky citu pro detail vám ale ráda pomůže i s designem prezentace.

Metoděj Svoboda

Metoděj dvakrát za sebou Prezentiádu vyhrál. Teď má v rámci přednášení dlouhodobou spolupráci s Kampusem Hybernská nebo Akademií Díky, že můžem. Je také ambasadorem České cesty do vesmíru. Mimo to propojuje spoustu dalších oborů jako je organizace projektů, výzkum biochemie, sport, hudba a poezie. Ve volném čase chodí po přírodě, běhá, čte nebo tráví dlouhé chvíle zpochybňováním smyslu toho, co právě dělá. Rád vám pomůže se strukturou prezentace nebo tím, aby se hlavní myšlenka neztratila a prostupovala celou prezentací. Také od něj dostanete spoustu tipů na samotný projev.

Antonín Svoboda

Tonda dvakrát celou Prezentiádou prošel (a díky zpětným vazbám od porotců také vyhrál spolu s Metodějem) a navíc absolvoval letní kempy a kurz Minutový řečník. Momentálně se přednášení věnuje aktivně a již více než rok působí jako speaker na akcích a workshopech. K vašim prezentacím přistoupí primárně prakticky – zda disponují hlavní myšlenkou a na co se zaměřit v oblasti přidané hodnoty a vize. Ale stopro bude mít tipy a podněty i ke všem připraveným otázkám (takže hlavně si připravte otázky a neztratíte ani minutu ze sezení).

Michaela Holotňáková

Míša studuje medicínu a už 5 let lektoruje prezentační dovednosti hlavně v projektu ROZHLED. Má za sebou nespočet prezentací, projevů a řečí pro různé cílové skupiny a různě velká publika. Krom přípravy příběhu a struktury prezentace, zvládne pomoct i s brainstormingem a správným nastavením cílů a očekávání. Nezaskočíte jí ale ani team managementem, prací se stresem nebo publikem.