Kdo jsou naši partneři?

Hlavní partner
Hlavní partner
Pořadatel
Partneři
Finančně podpořili a zaštítili
Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity
Ekonomicko-správní fakulta (ESF) je mladou a moderní fakultou Masarykovy univerzity. V současné době vzdělává téměř čtyři tisíce studentů prezenčního, kombinovaného či doktorského studia. Počtem podaných přihlášek ke studiu patří fakulta k nejžádanějším ekonomickým školám v České republice. Od roku 1994 zde úspěšně ukončilo studium přes 8000 absolventů, kteří dle průzkumů velmi rychle a snadno zahajují svou pracovní kariéru. Nástupní platy absolventů ESF patří již několik let mezi nejvyšší na MU. Více se dozvíte na https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece Facebookové stránky fakulty: www.facebook.com/esfmu ESF je hlavním partnerem soutěže.
Microsoft
Microsoft je přední výrobce technologií pro svět, ve kterém jsou mobilita a cloud na prvním místě. Naší misí je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety – v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s pražskou divizí  Skype přestěhovali do nového světa práce – kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli. V červenci 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics. Naší vizí je inspirovat naše zákazníky, jednotlivce i oganizace v České republice i na Slovensku, aby pomocí digitálních technologií dokázali měnit svět. Microsoft je hlavním partnerem soutěže.
Student Cyber Games
Student Cyber Games je spolkem, které bylo založeno za účelem pořádání středoškolských her. Jedná se o neziskovou organizaci, jejímž cílem je nejen podpora soutěživosti studentů, ale také jejich další vzdělávání formou zábavy. V současné době pořádá SCG na podzim mistrovství v piškvorkách - pIšQworky a na jaře mistrovství v prezentačních dovednostech - Prezentiádu. Hra školou. SCG je pořadatelem soutěže pIšQworky.
Mentos
Značka Mentos je známá díky svým unikátním žvýkacím bonbónům, které jsou dostupné ve skvělých mentolových a ovocných příchutích. V jejich typicky kulatém tvaru je svěžest i funkcionalita. V roce 2007 byla světu představena nová řada produktů Mentos – žvýkačky s tekutým jádrem. Lahodné či osvěžující, jemné či ostřejší – příchutě jsou k dostání hned ve třech různých baleních! Všechny žvýkačky jsou bez cukru s výtažkem ze zeleného čaje. Značka Mentos je hlavním partnerem soutěže.
PROMOTERI.EU
Jsme největší, ryze českou agenturou, zaměřenou na přímou podporu prodejů pomocí hostess promotions, eventů a merchandisingu. Naší cílovou skupinou jsou zejména studenti, kterým nabízíme širokou škálu brigád. Na našich webových stránkách zveřejňujeme v sekci Kariéra aktuální pracovní nabídky, na které se mohou zájemci jednoduše přihlásit. Při registraci do našeho systému si vyplní svůj profil a následně dostávají pracovní nabídky z lokalit, které si sami ve svém profilu zadají. Mezi naše klienty patří například společnosti Epson, Panasonic, Jacobs Douwe Egberts nebo Karlovarské minerální vody. Těmto klientům pak pomocí našich hostesek a promotérů doručujeme jedinečný zážitek, zvyšujeme prodeje a šetříme čas. Jsme Promotéři s velkým P na začátku!
Kiwi
Kiwi.com je důkazem, že jednorožce můžete najít i mimo Silicon Valley. Mění svět cestování díky síle svého unikátního algoritmu, který umožňuje uživatelům kombinovat lety od více než 700 aerolinek. Kiwi je partnerem soutěže, který věnoval drony a poukazy na letenky pro vítěze.
Albi
Zábavné společenské hry pro celou rodinu, milé, vtipné a nápadité dárky nebo praktické doplňky. To vše a ještě mnohem více najdete v síti značkových prodejen Albi. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Více informací najdete na www.albi.cz. Chcete nakupovat pro školu se slevou a ještě dostat hry zdarma? Přečtěte si o programu pro školy a zaregistrujte se zde: https://www.albi.cz/blog/hry-a-zabava/vzdelavaci-a-zabavni-program-albik/ Albi je partnerem soutěže.
CHIP
Chip je nejprodávanější tištěný magazín o spotřební elektronice na českém a slovenském trhu -150 stran nezávislých testů, recenzí a novinek o počítačích, hardwaru, softwaru a mobilních přístrojích. Vyzkoušet Chip zdarma můžete zde: https://www.chip.cz/zdarma
Hlavní město Praha
Praha je hlavním a také největším městem České republiky, která leží v samém srdci Evropy, obklopena Německem, Polskem, Rakouskem a Slovenskem. Praha se nachází téměř ve středu Čech na řece Vltavě ve Středočeském kraji, jehož je správním centrem (funguje však jako samostatný kraj). Praha je politickým, hospodářským, kulturním, vysokoškolským i vědním centrem. Praha je místem, kde odjakživa sídlí prezident republiky, vláda, vrchní soud a mnoho dalších významných úřadů a zastoupení. Hlavní město Praha se rozkládá na území o velikosti 496 kilometrů čtverečních a má 1 246 780 obyvatel (údaj ČSÚ z roku 2012). Historické centrum města s unikátním panoramatem Pražského hradu a Hradčan je od roku 1992 památkovou rezervací UNESCO. Všeobecně je však Praha brána jako jedno z nejkrásnějších historických měst v Evropě a díky tomuto faktu je hojně navštěvováno turisty. Dokonce patří i mezi nejnavštěvovanější města Evropy. Hlavní město Praha finančně podpořilo soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělila radní Ing. Mgr. Irena Ropková, zodpovědná za oblast školství a evropských fondů
Jihočeský kraj
Jihočeský kraj je dlouhodobě vnímán především jako zemědělská oblast s rozvinutým rybníkářstvím a lesnictvím. Až v průběhu minulého století se zde rozvinul průmysl se zaměřením na zpracovatelské činnosti. Podstatnou část hranice kraje tvoří státní hranice s Rakouskem a Německem (v celkové délce 323 km), dále sousedí s kraji Plzeňským, Středočeským, krajem Vysočina a Jihomoravským krajem. Kromě řady kulturních a technických památek je předností Jihočeského kraje i mnoho přírodních krás a zdravé životní prostředí. Před cestou navštivte http://www.jiznicechy.cz Zde naleznete potřebné informace, vyberete si z nabídky zajímavých produktů zážitkové turistiky, seznámíte se s živými lidovými řemesly, najdete si zajímavé trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku, lyžařské trasy a areály pro sjezdové lyžování, turistiku na koních a mnoho dalších možností, jak pestře prožít návštěvu Jihočeského kraje. Jihočeský kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil náměstek hejtmanky Mgr. Zdeněk Dvořák, zodpovědný za zabezpečování úkolů v oblastech sociální věci, komunitní plánování sociálních služeb, národnostní menšiny, školství, řešení otázek zaměstnanosti, podpora zájmové činnosti mládeže a sportu, celoživotní vzdělávání a přeshraniční spolupráce v rámci svěřené kompetence
Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem. Centrem kraje je druhé největší město České republiky Brno, www.brno.cz/, které je významným střediskem justice, ekonomickým a správním centrem, městem univerzit a veletržním centrem střední Evropy s dlouholetou tradicí pořádání veletrhů, za nimiž ročně přijíždí přes jeden milión lidí z celého světa www.bvv.cz/ Jihomoravský kraj je regionem s bohatými kulturně-historickými kořeny a cennými architektonickými památkami všech stavebních slohů. Dvě z nich, brněnská vila Tugendhat a kulturní krajina Lednicko-valtický areál, byly oceněny zápisem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pod ochranou UNESCO jsou na území kraje také dvě biosférické rezervace – Dolní Morava (zahrnuje CHKO Pálavu, Lednicko-valtický areál a oblast soutoku řek Dyje a Morava) a Bílé Karpaty. Na území kraje leží rovněž jeden ze čtyř národních parků České republiky – Podyjí. Rozsáhlé komplexy krápníkových jeskyní včetně propasti Macocha nabízí návštěvníkům chráněná krajinná oblast Moravský kras. Světově proslulým pojmem je rovněž Slavkov – Austerlitz, místo bitvy tří císařů. Záštitu soutěži udělila radní JUDr. Jana Pejchalová, pověřená zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti školství a sportu.
Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj leží v severovýchodní části Čech. Hranici kraje tvoří z více než jedné třetiny státní hranice s Polskem v délce asi 208 km. Se sousedními Libereckým a Pardubickým krajem tvoří oblast Severovýchod, která patří mezi tři největší oblasti v republice jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Posledním sousedem je kraj Středočeský. Krajská metropole Hradec Králové je od hlavního města Prahy vzdálená 112 km. Královéhradecký kraj lze charakterizovat jako zemědělsko-průmyslový s bohatě rozvinutým cestovním ruchem. Průmysl je soustředěn do velkých měst, intenzivní zemědělství do oblasti Polabí. Největší koncentrací cestovního ruchu v České republice se vyznačují Krkonoše. Národní park Krkonoše zasahuje na území kraje dvěma třetinami své výměry a nacházejí se zde nejcennější lokality parku. Královéhradecký kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, zodpovědná za oblast školství, kultury a sportu.
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj je krajem plným kontrastů. Kraj se rozprostírá od Jeseníků po Beskydy. Na západní hranici kraje se nachází Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Pradědem (1491 m n. m.). Na jihovýchodě a východě, při hranicích se Slovenskem a Polskem, se nacházejí Moravskoslezské Beskydy s nejvyšším vrcholem Lysou horou (1 323 m n. m.), která je turisty velmi vyhledávaná. Jihozápadní část kraje tvoří nedotčené oblasti Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů. Mezi horami leží i níže položené oblasti, konkrétně nejjižnější výběžek Slezské nížiny, který je tvořen Opavsko-ostravskou pánví. Na ní dále na jihu navazuje přirozený krajinný koridor Moravská brána. Nižšími polohami protékají řeky Odra, Opava, Ostravice, Olše atd. Moravskoslezský kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil náměstek hejtmana Mgr. Stanislav Folwarczny, zodpovědný za oblast školství a sportu.
Pardubický kraj
Pardubický kraj se nachází ve východní části Čech. Polohu kraje dále určují sousedící kraje – Středočeský, Královéhradecký, Olomoucký, Jihomoravský a Vysočina. Spolu s krajem Královéhradeckým a Libereckým tvoří oblast soudržnosti Severovýchod (tzv. NUTS 2). Část severovýchodní hranice kraje je zároveň i státní česko-polskou hranicí, odtud je kraj ohraničen jižní částí Orlických hor a nejzápadnějšími svahy Hrubého Jeseníku. Jih a jihovýchod je lemován vrchovinnými oblastmi Žďárských vrchů a Železných hor, střed a západ kraje je tvořen úrodnou Polabskou nížinou. Orlické hory, Žďárské vrchy a Železné hory přitom patří k chráněným krajinným oblastem kraje. Kraj má krásnou přírodu rovinného i horského charakteru, příznivé klima a množství příležitostí ke koupání, provozování vodních sportů, pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. K turisticky atraktivním oblastem patří zejména severní a východní část okresu Ústí nad Orlicí – podhůří Orlických hor, lyžařský areál Buková hora-Suchý vrch, oblast Králického Sněžníku. Rovněž v chrudimském okrese, zejména v jeho jižní a jihozápadní části, je řada turistických center. K nejnavštěvovanějším patří okolí Sečské přehrady, oblasti u Horního Bradla, Bojanova či Křižanovic ležící v Železných horách. Na území celého kraje se rozvíjí agroturistika (týká se podhorských částí kraje), zvláště se zaměřením na tradiční chov koní. Pardubický kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil radní Ing. Bohumil Bernášek, zodpovědný za školství.
Ústecký kraj
Ústecký kraj leží na severozápadě České republiky. Severozápadní hranice kraje je zároveň i státní hranicí se Spolkovou republikou Německo, a to se spolkovou zemí Sasko. Na severovýchodě sousedí Ústecký kraj s Libereckým krajem, na západě s Karlovarským a z malé části i s krajem Plzeňským a na jihovýchodě se Středočeským krajem. V kraji lze vymezit čtyři oblasti, které se od sebe významně liší svou hospodářskou specializací, sídelní a sociální strukturou a mírou poškození životního prostředí: pánevní oblast (Chomutov, Most, Teplice a částečně Ústí nad Labem), zemědělská oblast (Litoměřice a Louny), Krušné hory a Děčínsko. Ústecký kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Akce probíhá pod záštitou Mgr. Bc. Petra Šmída, náměstka hejtmana Ústeckého kraje, v jehož kompetenci je školství, mládež a sport
Karlovarský kraj
Karlovarský kraj se nachází na západě území České republiky a vznikl rozdělením kraje Západočeského na Plzeňský a Karlovarský. Na severu a západě uzavírá území republiky státní hranicí s Německem, na východě sousedí s Ústeckým krajem a na jihu s krajem Plzeňským. Karlovarský kraj je především proslulý svým lázeňstvím. Na území kraje se nachází nejen naše nejznámější lázně Karlovy Vary, ale i Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody, z nichž nejznámější je Mattoni. V souvislosti s lázeňstvím jsou také velice známé lázeňské oplatky, které si jako sladkou pochoutku zamilovali nejen místní obyvatelé, ale především lázeňští hosté z celého světa. Karlovy Vary kromě toho prosluly ještě bylinným likérem Becherovka a uměním sklářů společnosti Moser. Město Chodov proslavil růžový porcelán, který se vyváží do celého světa. Z kulturní oblasti je to především Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který nabízí setkání tvůrců domácích i zahraničních. To však není vše, co Karlovarský kraj nabízí, více lze najít na webu zivykraj.cz Karlovarský kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil radní Ing. Jaroslav Bradáč, radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy.
Liberecký kraj
Liberecký kraj zaujímá geografickou polohu při hranici se SRN (v délce 20 km – Svobodný stát Sasko – okres Löbau-Zittau) a Polskem (130 km – Dolnoslezské vojvodství). Kraj leží v blízkosti nejvýznamnějších dopravních os a hlavních uzlových prostorů střední Evropy. Krajské město Liberec se nalézá přibližně v centru kraje severně od hlavního města ČR Prahy. Soustředíme-li se na jednotlivé turistické regiony, můžeme jmenovat Ještědský hřbet, Jizerské hory, západní Krkonoše, Český ráj, Máchův kraj či Lužické hory. Při jménech těchto míst se zcela jistě každému z vás vybaví především krásná, rozmanitá příroda, vysoké vrcholy hor s úžasnými rozhledy, rybníky obklopené pískovcovými skalami a nepřeberné množství hradů a zámků i sakrálních památek. Liberecký kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil náměstek hejtmana Petr Tulpa, do jehož kompetence spadá řízení rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Kraj Vysočina
Vysočina nabízí nevyčerpatelný prostor pro volnočasové aktivity. Regionem vedou stovky kilometrů značených tras, které umožňují nespočet možností pro pěší nebo cyklistické putování. Rybníky a přehrady lákají k provozování vodních sportů a rybaření. V zimě se severní část kraje mění ve velký lyžařský ráj s desítkami kilometrů běžeckých stop pro závodní i rekreační lyžaře. Jako jediný kraj v České republice se může Vysočina pochlubit třemi památkami zapsanými do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Historické centrum Telče, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře a také bazilika sv. Prokopa a židovské město v Třebíči. Vysočina je místem, kde se dá dobře žít, pracovat, podnikat a kam se dá přijet na návštěvu za poznáním a odpočinkem. Kraj Vysočina finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil hejtman kraje MUDr. Jiří Běhounek.
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj je místem dvou turistických regionů - Střední Morava a Jeseníky s podhůřím. Každý je jiný, ale každý má své osobité kouzlo. Kraj je vhodným místem pro milovníky hor, cykloturistiky a historických, technických i přírodních památek. Nejvýznamnější z hlediska národopisného je oblast Hané, z hlediska aktivního odpočinku pak pohoří Jeseníků. Přirozeným centrem regionu je město Olomouc. Nejvýznamnější památkou je zde sloup Nejsvětější Trojice, jež je zapsán na seznamu UNESCO. Pro milovníky historie jsou otevřeny brány hradů, zámků, zřícenin a muzeí, sportovcům se nabízí bohatá síť cyklotras či množství sjezdovek. Odpočinout si můžete v několika vyhlášených lázeňských centrech. Olomoucký kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil náměstek hejtmana Ladislav Hynek, jehož kompetenční oblastí je školství.
Plzeňský kraj
Plzeňský kraj se rozprostírá na jihozápadě České republiky. Sousedí na severozápadě s Karlovarským, na severu s Ústeckým, na severovýchodě se Středočeským a na východě s Jihočeským krajem. Nejdelší hranici má na jihozápadě se SRN (Bavorskem). Velmi výhodná je poloha regionu mezi hlavním městem Prahou a zeměmi západní Evropy. Plzeňský kraj se vyznačuje rozmanitými přírodními podmínkami. Tato pestrost je podmíněna především reliéfem. Dominantním přírodním fenoménem je pásmo pohraničních pohoří na jihozápadě (Šumava a Český les) a Plzeňská kotlina na severovýchodě kraje. Ostatní území kraje tvoří pahorkatiny Plzeňská pahorkatina a část Brdské vrchoviny. Členíme-li Plzeňský kraj podle hlavních vodních toků, největší část tvoří povodí Berounky – historické Plzeňsko, Kralovicko, Tachovsko, Domažlicko, Rokycansko a část Klatovska. K povodí horní Otavy patří Sušicko a zbytek Klatovska. Na území se nachází řada maloplošných chráněných území. Pro zachování rozmanitosti krajiny jsou vyhlášeny přírodní parky. Plzeňský kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělila náměstkyně hejtmana Mgr. Ivana Bartošová, pro oblast školství a cestovního ruchu
Středočeský kraj
Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší kraje České republiky. Jeho rozloha (11 015 km2 ) zabírá 14 % území ČR a je cca 1,9 krát větší, než je průměrná rozloha kraje v České republice. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a sousedí téměř se všemi Českými kraji kromě Karlovarského a moravských krajů. Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. Nejvyšším bodem území je vrchol brdských hřebenů Tok (865 m n. m.) v okrese Příbram, nejnižším bodem je řečiště Labe (153 m n. m.) v okrese Mělník. Úzká vazba s hlavním městem a hustá dopravní síť činí polohu kraje mimořádně výhodnou. Kraj je pro Prahu významným zdrojem pracovních sil, doplňuje pražský průmysl, zásobuje Prahu potravinami, poskytuje Praze svůj rekreační potenciál. Na území Středočeského kraje se nachází množství významných historicky cenných památek a několik chráněných krajinných oblastí. Největší koncentrací památek se vyznačuje město Kutná Hora, které bylo zapsáno do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Nejcennější přírodní oblast kraje představuje CHKO Křivoklátsko, které figuruje na seznamu biosférických rezervací, mezi další významné oblasti patří CHKO Kokořínsko, Český kras, Český ráj a Blaník. Středočeský kraj finančně podpořil soutěž pIšQworky. Záštitu soutěži udělil radní Ing. et Ing. Jan Skopeček, radní pro oblast vzdělávání a sportu.
Zlínský kraj
Nikde v České republice nenajdete v jednom regionu tak rozmanité spektrum krajinné scenerie, folkloru, historických i technických památek jako právě ve Zlínském kraji. Žádná jiná turistická oblast vám nenabídne současně hory, manýristickou zahradní architekturu, lázně nebo vinobraní. Stovky kilometrů horských túr, ať již pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Tratě pro sjezdové lyžování, snowboarding. Valašské muzeum v přírodě - jedna z nejstarších památek lidové architektury v Evropě. Zámecká zahradní architektura v Kroměříži, od roku 1998 památka UNESCO, vás uchvátí svým kouzlem. Jen o pár desítek kilometrů dál směrem na jihovýchod máte možnost využít jedinečného prostředí a pramenů nejvýznamnějších moravských lázní Luhačovic. Ale to jsme již na hranicích Slovácka, kraje vína, folkloru a dobrých lidí. Zde si můžete pronajmout člun a během plavby po Baťově kanálu na řece Moravě poznat Zlínský kraj úplně jinak. Záštitu soutěži udělil radní Mgr. Petr Gazdík, zodpovědný za oblast školství.