Čas roztáhnout křídla!

Kdo jsou naši partneři?

Spolupořadatel
Pořadatel
Finančně podpořili a zaštítili

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity

Ekonomicko-správní fakulta (ESF) je mladou a moderní fakultou Masarykovy univerzity. V současné době vzdělává téměř čtyři tisíce studentů prezenčního, kombinovaného či doktorského studia. Počtem podaných přihlášek ke studiu patří fakulta k nejžádanějším ekonomickým školám v České republice.

Od roku 1994 zde úspěšně ukončilo studium přes 8000 absolventů, kteří dle průzkumů velmi rychle a snadno zahajují svou pracovní kariéru. Nástupní platy absolventů ESF patří již několik let mezi nejvyšší na MU.

Více se dozvíte na www.econ.muni.cz nebo na www.studujnaesf.cz

Facebookové stránky fakulty: www.facebook.com/esfmu

Facebookové stránky pro uchazeče o studium:
www.facebook.com/studujnaesfmu

Jsme rádi, že můžeme být spolupořadatelem Prezentiády, protože na prezentační dovednosti je i při samotném studiu na naší fakultě kladen velký důraz. Umět dobře prezentovat své myšlenky je klíčem k úspěchu!

ESF je spolupořadatelem soutěže.

Student Cyber Games

Student Cyber Games je spolkem, které bylo založeno za účelem pořádání středoškolských her. Jedná se o neziskovou organizaci, jejímž cílem je nejen podpora soutěživosti studentů, ale také jejich další vzdělávání formou zábavy. V současné době pořádá SCG na podzim mistrovství v piškvorkách - pIšQworky a na jaře mistrovství v prezentačních dovednostech - Prezentiádu. Hra školou.

SCG je pořadatelem soutěží Prezentiáda a pIšQworky.

Scio

Ve Scio se věnujeme vzdělávání už od roku 1995. Stojíme za vznikem inovativních ScioŠkol, za řadou projektů pro školy, rodiče a děti a realizujeme Národní srovnávací zkoušky. Chceme, aby byl svět lepší. Usilujeme o lepší vzdělávání. Proto podporujeme Prezentiádu, která dětem pomáhá zdokonalit jejich komunikační dovednosti.

IBM

IBM Client Innovation centrum Brno Centrum v Brně je jedním z největších a nejrozmanitějších center IBM svého druhu na světě. Jeho hlavní aktivity se zaměřují na poskytování strategických outsourcingových služeb - podporu vzdálených serverů a aplikací, síťové služby a koncovou zákaznickou podporu. Tisíce talentovaných IT profesionálů, kteří zde pracují tvoří jedinečný diverzifikovaný tým skládající se z několika desítek národností. Centrum poskytuje služby stovkám klientů z celého světa, od předních světových bank přes telefonní operátory až po farmaceutické společnosti.

Proč podporujeme Prezentiádu? Rozvoj vědy a vzdělávání patřilo vždy k oblastnem zájmu a angažovanosti IBM. Prezentiáda se na poli vzdělávání angažuje obdivuhodným způsobem a rozšiřuje povědomí středoškoláků o tématech soft-skills. IBM samozřejmě rádo podpoří mladé talentované lidi ve snaze posouvat se dále!

IBM je partnerem soutěže.

Prezi

Prezi můžete i letos využít při vytváření vaší prezentace. Navázali jsme na oblibu Prezi v milnulých ročnících Prezentiády a na základě toho jsme získali Licence Edu Pro pro naše soutěžící.

Prezi je partnerem soutěže.

ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

Společnost ADC Blackfire Entertainment s.r.o. za téměř 20 let své existence společnost ADC Blackfire Entertainment uvedla na český trh širokou škálu vysoce kvalitních hraček, rodinných, strategických, dobrodružných a vzdělávacích her od renomovaných výrobců. Díky jejich podpoře si můžete zahrát deskové hry, které zajistí prožití skvělého večera. 

ADC Blackfire Entertainment s.r.o. je partnerem soutěže.

Canon

Společnost Canon je předním světovým inovátorem a poskytovatelem špičkových zobrazovacích technologií. Společnost vystihuje podniková filozofie, kterou shrnuje japonský výraz Kyosei. To v překladu znamená „společně žít a pracovat pro dobro všech“. Díky jejich tiskárnám, fotoaparátům a videokamerám můžete zaznamenávat a uchovávat si všechny své všední i důležité životní události ve špičkové kvalitě.

Canon je partnerem soutěže.

T-shock

Chcete dát svým blízkým netradiční a kreativní dárek? Díky společnosti T-shock je to možné. Jedinečným potiskem triček, mikin a dárkových předmětů rozhodně uděláte radost svým přátelům. Společnost T- shock se navíc snaží dělat radost i lidem, kteří potřebují pomoct.

T-shock je partnerem finále.

Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích zlepšuje již desítky let radost svým návštěvníkům známými i méně známými inscenacemi.

Jihočeské divadlo je partnerem krajského kola.

Městské divadlo Brno

Městské divadlo v Brně přináší svým návštěvníkům bohatý kulturní zážitek při sledování skvostů světové tvorby, tak i nových muzikálů.

Městské divadlo Zlín

Městské divadlo ve Zlíně je tradičním kulturním centrem Zlínského kraje, ve kterém herci přivádějí diváky k slzám i smíchu.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci přináší svým návštěvníkům bohatý kulturní zážitek žánrově širokou nabídkou představení.

Severočeské divadlo opery a baletu

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem přináší svým návštěvníkům bohatý kulturní zážitek žánrově širokou nabídkou představení, ve kterých účinkují i držitelé Ceny Thálie.

Východočeské divadlo

Východočeské divadlo v Pardubicích patří k nejprestižnějším kulturním stánkům Pardubického kraje, úspěchy sklízí nejen na domovské scéně, ale i na zájezdech či festivalech po celé České republice i v zahraničí.

Divadlo Petra Bezruče

Ostravské Divadlo Petra Bezruče již několik desítek let přitahuje k divadlu diváky tématy, která zajímají a dráždí. Příběhy zběsile reflektujícími šílenou dobu i šílenství lidí v ní žijících.

Horácké divadlo

Horácké divadlo v Jihlavě už léta nabízím divákům nezapomenutelný kulturní zážitek, při sledování inscenací na prknech, která znamenají život.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) je ústředním orgánem státní správy pro předškolní zařízení, školská zařízení, základní školy, střední školy a vysoké školy, pro vědní politiku, výzkum a vývoj, včetně mezinárodní spolupráce v této oblasti, a pro vědecké hodnosti, pro státní péči o děti, mládež, tělesnou výchovu, sport, turistiku a sportovní reprezentaci státu.

Hlavní město Praha

Praha patří mezi nejdynamičtější a nejvýkonnější region České republiky. Má postavení nejenom hlavního města České republiky, ale i správního centra evropského rozměru, střediska vzdělanosti a kultury a nositele významných historických tradic.

Hlavní město Praha podpořila akci Prezentiáda 2018.

Jihočeský kraj

Srdečně Vás zveme na návštěvu Jihočeského kraje. Nalaďte se na harmonii jižních Čech, jejichž předností je kromě řady kulturních a technických památek i mnoho přírodních krás a zdravé životní prostředí. Před cestou navštivte http://www.jiznicechy.cz Zde naleznete potřebné informace, vyberete si z nabídky zajímavých produktů zážitkové turistiky, seznámíte se s živými lidovými řemesly, najdete si zajímavé trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku, lyžařské trasy a areály pro sjezdové lyžování, turistiku na koních a mnoho dalších možností, jak pestře prožít návštěvu Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem. Centrem kraje je druhé největší město České republiky Brno, které je významným střediskem justice, ekonomickým a správním centrem, městem univerzit a veletržním centrem střední Evropy s dlouholetou tradicí pořádání veletrhů, za nimiž ročně přijíždí přes jeden milión lidí z celého světa http://www.bvv.cz

Záštitu udělil pan Ing. Stanislav Juránek, náměstek hejtmana a radní pověřený zabezpečováním koordinace činností a strategií na úseku Veřejných služeb a zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti tvořené náplní činnosti odboru školství a dále v záležitostech odboru školství v záležitostech strategie, koncepce a mezinárodních vztahů

Jihomoravský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj se nachází na západě území České republiky a vznikl rozdělením kraje Západočeského na Plzeňský a Karlovarský. Na severu a západě uzavírá území republiky státní hranicí s Německem, na východě sousedí s Ústeckým krajem a na jihu s krajem Plzeňským.

Karlovarský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Kraj Vysočina

Vysočina nabízí nevyčerpatelný prostor pro volnočasové aktivity. Regionem vedou stovky kilometrů značených tras, které umožňují nespočet možností pro pěší nebo cyklistické putování. Rybníky a přehrady lákají k provozování vodních sportů a rybaření. V zimě se severní část kraje mění ve velký lyžařský ráj s desítkami kilometrů běžeckých stop pro závodní i rekreační lyžaře.

Jako jediný kraj v České republice se může Vysočina pochlubit třemi památkami zapsanými do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Historické centrum Telče, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře a také bazilika sv. Prokopa a židovské město v Třebíči.

Vysočina je místem, kde se dá dobře žít, pracovat, podnikat a kam se dá přijet na návštěvu za poznáním a odpočinkem.

Kraj Vysočina podpořil akci Prezentiáda 2018.

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj leží v severovýchodní části Čech. Hranici kraje tvoří z více než jedné třetiny státní hranice s Polskem v délce asi 208 km. Se sousedními Libereckým a Pardubickým krajem tvoří oblast Severovýchod, která patří mezi tři největší oblasti v republice jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Posledním sousedem je kraj Středočeský. Krajská metropole Hradec Králové je od hlavního města Prahy vzdálená 112 km.

Královéhradecký kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Záštitu soutěži udělil radní Ing. Bohumil Bernášek, zodpovědný za školství."

Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozprostírá na severu České republiky. Území zahrnuje sever České kotliny, Jizerské hory, západní Krkonoše s Krkonošským podhůřím a východní část Lužických hor. Nabízí tak vynikající přírodní i kulturní podmínky pro cestovní ruch, a to jak zimní (sjezdové i klasické lyžování), tak letní (cykloturistiku, horolezectví, koupání). Svou bohatou kulturně historickou tradicí, která se odráží ve velkém množství stavebních a historických památek i kulturních zařízení, naláká každoročně do regionu statisíce návštěvníků. Patří ke krajům s vyšším podílem dětí a nižším podílem starších lidí.

Liberecký kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj se nachází v nejvýchodnější části České republiky, přičemž k jejímu centru Praze je vzdálen zhruba 300 km vzdušnou čarou. Moravskoslezský kraj vznikl současně s ostatními 13 českými kraji 1. ledna 2001. Moravskoslezský kraj má rozlohu 5 427 km² a se svými téměř 1 250 000 obyvateli patří k nejlidnatějšímu kraji v naší republice. Vyznačuje se různorodostí přírodních podmínek, etnologických specifik i výraznými zvraty ekonomického vývoje posledních let.

Region se člení na šest turistických oblastí, z nichž každá má svůj specifický ráz (Jeseníky, Beskydy, Opavské Slezsko, Ostravsko-Karvinsko, Těšínské Slezsko a Poodří).

Moravskoslezský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj se rozkládá ve střední části Moravy a zasahuje i do její severní části. Nejvýznamnější z hlediska národopisného je oblast Hané, z hlediska aktivního odpočinku pak pohoří Jeseníků. Přirozeným centrem regionu je město Olomouc s významnou památkou - sloupem Nejsvětější Trojice, jež je zapsán na seznamu UNESCO. Území je vymezeno okresy Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk, které dohromady tvoří 6,7 procenta celkové rozlohy České republiky.

Olomoucký kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Pardubický kraj

Pardubický kraj má rozlohou 4519 km2, žije v něm přes 505 tisíc obyvatel a průměrná hustota je 112 obyvatel na 1 km2. V kraji je 451 obcí, z toho 15 obcí s rozšířenou působností a 26 obcí s pověřeným obecním úřadem. Z celkového počtu obcí je 34 měst. Sídelním městem kraje je statutární město Pardubice.

Pardubický kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj leží na jihozápadě České republiky. Hranici kraje na západě tvoří státní hranice se SRN (Bavorskem), severozápadně leží kraj Karlovarský, severovýchodně kraj Středočeský a na jihovýchodě kraj Jihočeský. Svou rozlohou 7 561 m je Plzeňský kraj třetím největším v České republice, avšak počtem obyvatel 567 321osob se řadí na deváté místo v ČR a tvoří 5,4% z celkového počtu obyvatel ČR.

Plzeňský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Středočeský kraj

Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší kraje České republiky. Jeho rozloha (11 015 km2) zabírá 14% území ČR. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a sousedí téměř se všemi Českými kraji. Úzká vazba s hlavním městem a hustá dopravní síť činí polohu kraje mimořádně výhodnou. Míra nezaměstnanosti je dlouhodobě nižší proti republikovému průměru. K 31. květnu 2010 byla registrovaná míra nezaměstnanosti v kraji 6,9%.

tředočeský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Ústecký kraj

Severozápad Čech je znám nejen svým bohatým průmyslovým odvětvím, ale také krásnou přírodou, která v sobě ukrývá ohromný potenciál stát se atraktivním místem pro turistiku. Rozmanitá příroda tvořena přírodními parky, rezervacemi, chráněnými krajinnými oblastmi doplněna o množství nadregionálně významných pamětihodností, to je Ústecký kraj.

stecký kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Zlínský kraj

Nikde v České republice nenajdete v jednom regionu tak rozmanité spektrum krajinné scenerie, folkloru, historických i technických památek jako právě ve Zlínském kraji. Žádná jiná turistická oblast vám nenabídne současně hory, manýristickou zahradní architekturu, lázně nebo vinobraní.

Stovky kilometrů horských túr, ať již pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Tratě pro sjezdové lyžování, snowboarding. Valašské muzeum v přírodě - jedna z nejstarších památek lidové architektury v Evropě. Zámecká zahradní architektura v Kroměříži, od roku 1998 památka UNESCO, vás uchvátí svým kouzlem. Jen o pár desítek kilometrů dál směrem na jihovýchod máte možnost využít jedinečného prostředí a pramenů nejvýznamnějších moravských lázní Luhačovic. Ale to jsme již na hranicích Slovácka, kraje vína, folkloru a dobrých lidí. Zde si můžete pronajmout člun a během plavby po Baťově kanálu na řece Moravě poznat Zlínský kraj úplně jinak.

Zlínský kraj podpořil akci Prezentiáda 2018.

Partneři krajských kol

Moravská vysoká škola Olomouc

Gymnázium Budějovická

Gymnázium Cheb

Gymnázium Matyáše Lercha

Základná škola Jozefa Gregora Tajovského

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně

Gymnázium Vítězslava Nováka

Gymnázium sv. Tomáša Akvinského

Gymnázium F. X. Šaldy

VOŠ a SPŠ Dopravní Masná

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Gymnázium Pardubice, Mozartova

Gymnázium Plzeň

Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem

Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť