Grandfinále
10. a 11. 5. 2024

Je to tady. Ti nejlepší ze všech Krajských kol se utkají při samotném vyvrcholení celé soutěže na Grandfinále. Z každé kategorie do Grandfinále postoupí celkem 36 týmů (2 z každého kraje a 2 díky Divoké kartě). Týmy ze základních škol finále čeká v pátek 10. 5. a středoškoláky v sobotu 11. 5. Finále obou kategorií se bude konat na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Vítězství může dosáhnout jen jeden. Zdarma to ale rozhodně nebude.

Na Grandfinále týmy zpracovávají podobnou prezentaci jako na Krajská kola s rozdílem v tématech. Tématy letošního finále jsou:

Základní školy

  • Kostky jsou vrženy
  • Tudy cesta nevede

Střední školy

  • Ve jménu vědy
  • Srdeční záležitost

Pravidla týkající se prezentace i jejího předání zůstávají stejná jako v Nominačním kole s výjimkou časového limitu pro prezentaci – ten se mění na 5 – 6 minut. Týmy musí své prezentace odevzdat do půlnoci 9. 5. pro ZŠ a 10. 5. pro SŠ.

Nejdříve budou všechny týmy náhodně rozděleny do tří skupin po dvanácti. Napříč celým dopolednem budou týmy v těchto tří skupinách paralelně prezentovat své prezentace. Cílem dopolední části je vybrat 2 týmy z každé skupiny, které postoupí do odpolední části.

Všech 6 týmů obdrží omezený čas na zapracování zpětné vazby od porotců do své prezentace. K tomu všemu na soutěžící čeká i prezentační výzva, která zůstane až do poslední chvíle tajemstvím. Máte se na co těšit.