Prezentiáda 2020 začíná. Nebuď línej, i ty můžeš vyčnívat!

20.01.2020 | Petra Plachá | Organizace

Jedenáctý ročník mistrovství v prezentačních dovednostech je tady. Jako každý rok se můžete těšit na super výzvy i zážitky, letos máme ale i pár novinek. Zahajujeme přihlašování, tak pojď zjistit, co vás na Prezentiádě 2020 čeká!

Témata

I v letošním roce jsou pro nominační kola připravena v obou kategoriích dvě témata. Z jakých témat si můžete letos vybrat?  

Základní školy

  • Škola nebo život
  • Vocaď pocaď

Střední školy

  • Jak si (ne)podělat život
  • Drobné si nechte

 

Neboj se výzev!

Nebuď línej, i ty můžeš vyčnívat! Možná si říkáš, že prezentování není tvoje parketa, bojíš se mluvit před lidmi nebo máš pocit, že nemáš, co říct publiku. Možná si myslíš, že prezentování v životě potřebovat nebudeš. Přijď se na Prezentiádu přesvědčit o opaku.

Prezentování v životě potřebuje každý, ať už ve škole, při pohovorech v práci nebo v každodenních situacích. Zjistíš, že dokážeš zaujmout publikum a hlavně dostaneš cenné rady od odborné poroty. Sestav dvou až tříčlenný tým a zúčastni se. Naučíš se prezentovat svůj názor, zažiješ skvělou atmosféru soutěže a poznáš nové lidi.

Svůj tým můžeš přihlásit do soutěže vyplněním přihlašovacího formuláře, do kterého zapíšeš název svého týmu, potřebné údaje o zastupujícím učiteli a soutěžících, vyberete svou školu a vaši kategorii. Na email kapitána a učitele přijde společně s potvrzením registrace také odkaz, přes který nahrajete svou soutěžní prezentaci. Hotové prezentace můžete nahrávat do uzávěrky přihlášek, tedy do 20. března 2020.

Co je na Prezentiádě nového?

Na letošní Prezentiádě máme novinek hned několik. V první řadě vznikla nová nepovinná úroveň soutěže – městská kola. Městská kola si organizují školy samy a účast na nich může soutěžícím přinést mnoho výhod. Na městském kole si vyzkoušíte prezentování ještě před krajským kolem a navíc můžete získat bonus až 50 bodů do kola nominačního. Podrobné informace k městským kolům najdete v pravidlech.

Na Slovensku jsme přidali dvě krajská kola – do každé kategorie jedno. Kromě lepších podmínek k účasti pro soutěžící z Žiliny a okolí to znamená i větší finále. Pro tento ročník se a finále podívá 19 týmů z každé kategorie.

Možná jste si všimli i nového webu. Snažili jsme se ho udělat přehlednější a modernější, tak nám určitě můžete dát vědět, jestli se nám to povedlo.

 

Prezi nebo PowerPoint?

Stejně jako v minulých ročnících, i letos máte na výběr, ve kterém z programů prezentaci vytvoříte. Oba mají své výhody. Prezi rozšiřuje možnosti tvorby prezentace, PowerPoint je spolehlivý a osvědčený. Nebo sáhnete úplně po něčem jiném? Zadání letošního ročníku je sice striktně dané v pravidlech, ale jeho zpracování je čistě na vás. Nebojte se být kreativní!

Oddělené kategorie soutěže

Soutěžící budou soupeřit ve dvou kategoriích podle věku, a to v kategorii A (druhý stupeň základních škol a příslušné ročníky víceletých gymnázií) a kategorii B (střední školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií).

Postupující z krajských kol se utkají na dvoudenním finále v Brně, kde první den budou prezentovat žáci základních škol a druhý den středoškoláci. V průběhu prvního dne předvedou základní školy své prezentace, zatímco středoškoláci budou ty své připravovat na druhý finálový den.

Ještě něco?

Ani letos vás neochudíme o rubriku s názvem Tipy & Triky, kde najdete rady, jak se připravit špičkovou prezentaci a zvládnout její prezentování. Na našich sociálních sítích se můžete pravidelně těšit na finálová videa přímo od našich soutěžících a mnohem víc. Nebudou chybět ani reportáže a fotky z turnajů a další.

Další skvělou příležitostí, jak se naučit něčemu novému, jsou workshopy. Není výjimkou, že mezi finalisty jsou soutěžící, kteří se účastnili workshopů a jejich nabídka v letošním ročníku je více než zajímavá. Už v únoru pořádáme workshopy zdarma přímo od našich organizátorů, díky kterým můžete své dovednosti ještě zdokonalit. Budeme se na vás těšit v Praze, Brně, Pardubicích či Ostravě.

Nehodí se vám místo nebo datum konání workshopu? Můžeme udělat workshop přímo na míru na vaší škole. Pokud máte zájem, neváhejte napsat na davidova@scg.cz a připravíme vám workshop prezentačních dovedností, jak si budete přát.

O co soutěžíme?

Na ty nejlepší čekají drony a poukazy na letenky od Kiwi.com, deskové hry od Albi a řada dalších cen. Navíc se na krajských kolech můžete těšit ve většině krajů na ceny od porotců, jako například poukazy na únikové hry, lísky do divadel a vouchery na kurzy.

 

Sledujte Prezentiádu také na facebooku a instagramu a nic vám neuteče!