Odhal sílu svých slov. Prezentiáda je zpět!

21.01.2019 | Petra Plachá | Organizace

Jubilejní desátý ročník mistrovství v prezentačních dovednostech je tady a vy se tak můžete začít těšit na nové výzvy, zkušenosti v krajských kolech i na nezapomenutelné zážitky na velkolepém dvoudenním finále v Brně. Prezentiáda vyvrcholí až za téměř tři měsíce, už teď se ale můžete přihlásit. Zjistěte, jaký bude její desátý ročník a jaké novinky vás čekají.

Témata

I v letošním roce jsou pro nominační kola připravena v obou kategoriích dvě témata. Jedno z nich si vyberete a zpracujete na něj originální prezentaci. A z jakých témat si můžete letos vybrat?  

Základní školy 

  • Můj nejlepší nápad
  • Kolik stojí štěstí

Střední školy 

  • Život není fér
  • Ta dnešní mládež

 

Nebojte se výzev a přihlaste se do soutěže!

Mottem letošního jubilejního ročníku je již zmíněné „Odhal sílu svých slov.“ Možná si říkáte, že prezentování není vaše parketa, bojíte se mluvit před lidmi, máte pocit, že nemáte co říct publiku nebo si jen myslíte, že prezentování v životě potřebovat nebudete. Teď je ten pravý čas se přesvědčit o opaku a ukázat, co ve vás je. Prezentování v životě potřebuje každý, ať už alespoň ve škole, při pohovorech v práci nebo v každodenních situacích. Zjistíte, že dokážete zaujmout publikum a hlavně získáte cenné rady od odborné poroty. Takže sestavte dvou až tříčlenný tým a zúčastněte se. Naučíte se originálně prezentovat svůj názor, zažijete skvělou atmosféru soutěže a poznáte nové lidi.

Svůj tým přihlásíte do soutěže vyplněním přihlašovacího formuláře, do kterého zapíšete název svého týmu, potřebné údaje o zastupujícím učiteli a soutěžících, vyberete svou školu a vaši kategorii. Na email kapitána a učitele přijde společně s potvrzením registrace také odkaz, přes který nahrajete svou soutěžní prezentaci. Hotové prezentace můžete nahrávat do uzávěrky přihlášek, tedy do 20. března 2019.

 

Prezi nebo PowerPoint?

Stejně jako v minulých ročnících, i letos máte na výběr, ve kterém z programů prezentaci vytvoříte. Oba mají své výhody. Prezi rozšiřuje možnosti tvorby prezentace, PowerPoint je spolehlivý a osvědčený. Nebo sáhnete úplně po něčem jiném? Zadání letošního ročníku je sice striktně dané v pravidlech, ale jeho zpracování je čistě na vás. Nebojte se být kreativní!

 

Oddělené kategorie soutěže

Soutěžící budou soupeřit ve dvou kategoriích podle věku, a to v kategorii A (druhý stupeň základních škol a příslušné ročníky víceletých gymnázií) a kategorii B (střední školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií).

Postupující z krajských kol se utkají na dvoudenním finále v Brně, kde první den budou prezentovat žáci základních škol a druhý den středoškoláci. V průběhu prvního dne předvedou základní školy své prezentace, zatímco středoškoláci budou ty své připravovat na druhý finálový den.

 

Rubriky

Ani letos vás neochudíme o rubriku s názvem Tipy & Triky, kde najdete rady, jak se připravit špičkovou prezentaci a zvládnout její prezentování. Na našich sociálních sítích se můžete pravidelně těšit na finálová videa přímo od našich soutěžících a mnohem víc.

Nebudou chybět ani reportáže a fotky z turnajů a další.

 

Workshopy prezentačních dovedností

Další skvělou příležitostí, jak se naučit něčemu novému, jsou workshopy! Není výjimkou, že mezi finalisty jsou soutěžící, kteří se účastnili workshopů a jejich nabídka v letošním ročníku je více než zajímavá. Už v únoru pořádáme workshopy zdarma přímo od našich organizátorů, díky kterým můžete své dovednosti ještě zdokonalit. Budeme se na vás těšit v Praze, Brně, Pardubicích či Ostravě a možná se uvidíme i na Slovensku!

Nehodí se vám místo nebo datum konání workshopu? Můžeme udělat workshop přímo na míru na vaší škole. Pokud máte zájem, neváhejte napsat na davidova@scg.cz a uděláme vám workshop prezentačních dovedností, jak si budete přát.

 

O co soutěžíme?

Na ty nejlepší čekají drony a poukazy na letenky od Kiwi.com. Kromě toho můžou soutěžící získat deskové hry od Albi a řadu dalších cen. Navíc se na krajských kolech mohou ve většině krajů tešit na poukazy na únikové hry.

 

Do you speak English?

Na Prezentiádu v angličtině se můžete těšit již velmi brzy. Nevadí, pokud již máte vystudovanou střední školu a studujete na vysoké, i tak se můžete zůčastnit nové prezENtiády. Stačí jen napsat krátký motivační dopis, který vás posune mezi patnáct vyvolených, a pak 7. března v Brně všem ukažte, že dokážte nejen nejlépe prezentovat, ale navíc to zvládnete i v angličtině. Další informace se dozvíte už 4. února, kdy spustíme přihlašování.

 

Sledujte Prezentiádu také na facebooku a instagramu a nic vám neuteče!