Podmínky se mění, pravidla zůstávají

22.03.2020 | Petra Tomášková | Organizace

Přihlašování týmů už je sice ukončeno, přesto můžeš ještě na své prezentaci zapracovat. A kdy ji budeš odevzdávat? Nejpozději 5 dní před termínem vašeho původního krajského kola, ti pošleme email s odkazem, na který prezentaci vložíš. Protože spousta z vás nemá ještě prezentaci hotovou, raději zopakujeme základní pravidla, které všechny prezentace musí i ve změněných podmínkách dodržovat. 

  1. Dej si pozor na úvodní a poslední slide prezentace. Ať jsi středoškolák, ze základní školy, tvoříš v PowerPointu nebo třeba v Prezi, najdi si na našich stránkách šablonu snímku a přidej ji do svého díla. Vyplň do těchto slidů název svého týmu, kraj a školu, za niž se soutěže účastníš Nechceš svému týmu už takhle na začátku zavařit, ne?
  2. Teď něco k technické stránce. Nahrát ti půjdou pouze soubory s maximálně 150 MB a ve formátu ppt, pptx, pdf, exe nebo odp. Abychom věděli, od koho nám prezentace přišla, pojmenuj ji před odesláním takto: PPT20_Název týmu. Za Název týmu logicky dosaď název svého týmu.
  3. Důležitou roli hraje i čas. Stopáž videa, které případně do své prezentace vložíš, nesmí přesáhnout 25 vteřin.
  4. Vyzkoušejte si také, jestli jste jako tým schopni se v konečné fázi vejít s celým vystoupením do rozsahu 7 až 10 minut. Za každou sekundu, která Vám do limitu bude chybět, nebo se kterou povolený čas překročíte, bude Tvému týmu stržen jeden bod. Tak bacha na to!
  5. Neboj se, Tvoje veškerá práce nepřijde vniveč. Témata prezentací zůstávají stejná.
  6. Pro vymazlenější výkon koukni na naše Tipy a Triky a sleduj náš Facebook, kam pravidelně přidáváme novinky k neočekávaným změnám. Ale co, bude to výzva!
  7. Každá správná prezentace by měla začít představením týmu. A jak jinak se ukázat v tom nejlepším světle než pomocí vlastního obličeje? Zajisti si teda ještě před prezentací web kameru. Jde to i bez ní, ale bude to o dost těžší!
  8. Pamatuj na to, že celý tvůj hovor s moderátorem se bude nahrávat. Je to jednak proto, abychom vás mohli spravedlivě ohodnotit a navíc vás čeká zpětná vazba od odborníků na prezentování. A to by bez záznamu šlo těžko, ne?
  9. Šance podívat se na finále ještě nikdy nebyla větší. S novým formátem Prezentiády jsme totiž rozšířili i finále. Toho se nově zúčastní 30 týmů z každé kategorie – to je víc než kdykoliv předtím!

Kromě těchto změn nás čeká i pozměněné bodování vašich výkonů. Nastuduj si ho, ať jsi co nejlépe připraven!