Videokurzy prezentačních dovedností

Naučit se přezentační dovednosti není vůbec jednoduché. Chce to hodně praxe, času a jen málokdo z nás k tomu byl ve větší míře veden. Máte ale štěstí, protože vy na to nejste sami! My, organizátoři Prezentiády, jsme tu od toho, abychom vás provedli sérií videokurzů na prezentační dovednosti a pomohli vám s jakýmkoliv problémem, který vás trápí.

Celý proces přípravy prezentace jsme pro vás rozdělili do 3 bloků. V každém z nich 3 videokurzy, které celkově obsáhnou všechny důležité oblasti prezentačních dovedností.

Všechny videokurzy naleznete v jednom playlistu na našem youtube.

Na co se můžete těšit?

1. blok – Příprava

Cíl zaměřen
Krátký videokurz
Pokud bychom neměli publikum, prezentovali bychom do zdi. Právě cílová skupina a kontext prezentace je to nejdůležitější téma prezentování. Vyzkoušíme si, jak se s cílovkou pracuje, jak probudit svoje kreativní buňky nebo podle čeho si vybrat téma.

Vím, že nic nevím
Krátký videokurz

Albert Einstein jednou řekl: „Pokud to nedokážeš vysvětlit 6letému dítěti, nerozumíš tomu ani ty sám“ Než ale začneme vysvětlovat, potřebujeme o tématu něco vědět. Jak si tedy udělat rešerši, vyhnout se pofidérním informacím a určit, čeho vlastně chceme dosáhnout?

Krok za krokem
Krátký videokurz

Všechny ty informace, které nyní máme, musíme nějak poskládat za sebe. Zároveň tím musíme přesvědčit posluchače, aby přijali naši hlavní myšlenku i výzvu k akci. Jak toho dosáhnout? Jak aplikovat ethos, logos a pathos nebo jak z prezentace udělat zajímavý příběh?

2. blok – Vizuál

Tužka, papír, akce!
Krátký videokurz

Ano, čtete správně. Tužka a papír. Než si ale začnete namlouvat, že tohle rooozhodně není pro vás, protože vy se nikdy určitě kreslit nenaučíte, nebojte se – nebudeme kreslit, ale naučíme se črtat naše myšlenky. Trochu opět rozšíříme naši kreativitu, která se ale tentokrát zaměří na slajdy. Kdybyste totiž rovnou otevřeli PowerPoint, Canvu, OrgPad atd. a začali tvořit podle existujících šablon, nikoho tím nezaujmete. A my přece zaujmout chceme!

Slajdové umění
Krátký videokurz

Ačkoliv je otevření PowerPointu nebo jiného prezentačního programu obvykle první věcí, co při přípravě prezentace uděláte, my se k tomu dostáváme až při patém kurzu. Ukážeme si nástroje, které pro grafickou tvorbu prezentace můžete zvolit a pak si detailně ukážeme, jak tvořit slajdy v té nejrozšířenější variantě – PowerPointu.

Vstávat a cvičit
Krátký videokurz

V návaznosti na kurz předešlý si ukážeme, jak dát věci do pohybu. Naučíme se používat animace, přechody, náhledy a další možnosti PowerPointu (a příslušných funkcí u dalších prezentačních programů) tak, aby skvěle vedly pozornost vašich posluchačů a zároveň nebraly pozornost vám – prezentujícím.

3. blok – Projev

Mluviti stříbro, mlčeti Prezentiáda!
Krátký videokurz

Část věnovanou projevu otevírá kurz zaměřený na projev samotný. Tedy na to, co budete ke své prezentaci říkat, jak u toho budete vypadat, jak se budete hýbat apod. Rozhodně dojde i na téma nervozity, kterou pociťujeme při mluvení před větším počtem lidí všechny a naučíme se s ní bojovat.

Vtažen do děje
Krátký videokurz

Prezentování není jako sledování seriálu nebo filmu. Posluchači chtějí cítit, že jsou součástí děje a vy – pokud chcete uspět – je musíte do své prezentace vtáhnout. Zajímá vás, jakými způsoby toho docílíte, jak na správnou spolupráci v týmu nebo jak odpovědět na dotazy poroty? Tento kurz je právě pro vás.

Když se nedaří, co se dařit má
Krátký videokurz

Ne vždycky jde vše podle našich představ. Dovednost, díky které z nečekaných situací vyjdete nejen s čistými kalhotami, ale i ohromným potleskem, se jmenuje improvizace. Příprava je sice důležitá, ale na všechno se připravit nedokážeme. Nepřipravujte se tedy ani na tento kurz, protože v improvizaci jde o pravý opak!

Pokud vás (nejen) v průběhu sledování videokurzů napadne nějaká otázka, neváhejte nám napsat na info@prezentiada.cz! Rádi vám odpovíme na jakoukoliv zvídavou otázku.