Sokoli VDV si přišli pro výhru!

12.04.2013 | Daniel Přikryl | Soutěžní kola

 

Poslední den krajských turnajů 12. dubna 2013 přinesl i jedno kuriózní vítězství. Hoši ze Sokolova si kvůli nízké konkurenci prakticky přišli pro postup a ceny. Na turnaj na Gymnázium a KVC v Sokolově se přihlásil pouze jediný tým a nebyl z pořadatelské školy.

 

 

Mohlo to být napínavější, to si určitě mysleli jak sami studenti z ISŠTE Sokolov, tak i publikum z místní školy. Té bohužel vybouchly dva týmy, které nestihly dodržet termín přihlášení a poté již svoji šanci pilovat na Prezentiádě svoje schopnosti pustili k vodě.

Celé dopoledne tedy pojal organizátor jako intenzivní trénink podpořený rozsáhlou zpětnou vazbou, která zazněla jak z úst poroty, tak například z loňských účastníků finále soutěže. Trojice studentů se při svém tématu Dokonalý učitel zamýšlela jak o pozitivních vlastnostech (mít všeobecný rozhled, umět učit a nadchnout žáky, připravovat se na hodinu, ...), tak také o těch, které výborný pedagog postrádá (přehnané nároky na žáky a mstít se na nich kvůli osobním problémům).

Poté narazili na vzhled dokonalého učitele a jako příklad uvedli prof. Franze, který podle nich není dokonalý učitel, protože jeho vzhled může odpoutávat od výuky.

Ke konci se zamysleli nad možností nahrazení učitelů roboty, kterou však zavrhli, mimo jiné i proto, že by to mohlo negativně ovlivnit zaměstnanost. 

 

1. místo DVD (ISŠTE Sokolov) - Václav Škoda, David Gyurics, Václav Bilak

Galerie

 

1. místo VDV (ISŠ technická a ekonomická Sokolov, Sokolov) ve složení: Václav Škoda, David Gyurics, Václav Bilak