Středočeskou Prezentiádu ovládli kutnohorští

11.04.2013 | Michaela Saláková | Soutěžní kola

Jak by měl vypadat dokonalý učitel, jak by se měly hodnotit úspěchy a neúspěchy ve škole a mnoho dalších podobných otázek zaznívalo 11. dubna.na krajském kole Prezentiády Středočeského kraje, která se uskutečnila na VOŠ a SPŠ dopravní. Nejlepší výkon odvedl tým Asinuscathedra z Kutné Hory.

Hlavním tématem, jak již první odstavec naznačuje, byla dokonalost pedagogů a jejich hodnocení. 10 týmů mezi sebou soupeřilo o nejlepšího hrdinu prezentací. Jejich zbraněmi byla vlastnoručně vyrobená prezentace, vlastní jazyk, myšlení, důvtip, originalita při svém přednesu a mrštnost při odpovídání na otázky od porotců i publika.

Do poroty usedli: za pořadatelskou školu Ing. Karel Zíka, zástupce kraje Ing. Pavla Hemerková, zástupce UK PhDr. Ladislav Janovec Ph.D., zástupce Ústavu pro českou literaturu Mgr. Iva Krejčová Ph.D., zástupce VŠEM RNDr. Ludvík Čichovský Csc, MBA,MSc, zástupce Boxed Michal Kopečný a zástupce Student Cyber Games Michaela Saláková, kteří celou dobu pečlivě sledovali průběh jednotlivých vystoupení a snažili se o co nejspravedlivější hodnocení.

Během dopoledne byla k vidění spousta vydařených i méně povedených prezentací a bylo vyslechnuto mnoho názorů, pocitů, přání a myšlenek soutěžících. Studenti témata pojímali po svém, a proto nechyběly dojemné příběhy, zajímavé úvahy ani vtipné okamžiky. Bylijsme tedy seznámeni s příběhem starší dámy, vzpomínající s láskou na svou učitelku, která ji nejen podáním ruky dodávala naději a sílu při útěku do krytu. Další příběh souvisel přímo se soutěžícími, kteří si za svou dokonalou učitelku vybrali svou třídní učitelku, která je svědomitě provází celým školním rokem, podporuje je a snaží se vždy stát na jejich straně. Představitelé dokonalých učitelů však nebyli jen skutečné osobnosti, ale i zelení skřítkové (myšlený mistr Yoda) a nebo dokonalí roboti, které jeden tým vyčíslil na 250-300 000 korun.

Po přednesení všech prezentací přišlo na řadu hromadné ohodnocení každého z porotců, porotci týmy chválili i trošku kárali, ale byli všichni rádi, že se této akce mohli zúčastnit. Po porotcích dostali ještě jednou slovo soutěžící týmy (respektive jejich kapitáni/zástupci), kteří měli možnost ohodnotit celé dopoledne a vybrat jeden tým, který byl podle jejich úsudku nejlepší. Poté už zbývalo jen vyhlásit pořadí, předat ceny a s přáním krásné cesty se vyda to všech koutů středních Čech.

Pořadí bylo následující:

1. místo: tým Asinuscathedra z Gymnázia Jiřího Ortena - Viktor Matějka, Jiří Zinek, Lukáš Provazník

2. místo: tým ANZ z Obchodní akademie SOVA - Anna-Marie Petruková, Zaki Minto, Veronika Vejvodová

3. místo: tým Rytíři Kladno z Gymnázia Kladno - Kateřina Stachová, Eliška Kocourková, Diana Filipová

Galerie

1. místo Asinusincathedra (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Viktor Matějka, Jiří Zinek, Lukáš Provazník
2. místo ANZ (Ek. lyceum a Obch. akademie SOVA, o.p.s., Neratovice) ve složení: Anna-Marie Petruková, Zaki Minto, Veronice Vejvodová
3. místo Rytíři Kladno (Gymnázium, Benešov) ve složení: Kateřina Stachová, Eliška Kocourková, Diana Filipová