Jihočeši obhájili loňský postup

10.04.2013 | Adéla Šrutová | Soutěžní kola

Prezentační klání pro Jihočeský kraj se letos přesunulo z malebné Volyně do historií dýchajícího Jindřichova Hradce. Z jindřichohradeckého gymnázia totiž pocházel loňský vítězný tým. Přinesla jim pořadatelská půda štěstí?

 

Gymnázium Vítězslava Nováka se plnilo nedočkavými prezentidáníky od časných ranních hodin, přestože plánovaný začátek byl až v 9:30. Někteří soutěžící přijeli kvůli odvetě z minulých ročníků, někteří se účastnili úplně poprvé a pomaličku zjišťovali, co je čeká.

Po úvodních formalitách a rozlosování se studenti rozdělili na dvě skupiny. Polovina prezentovala hned ráno, druhá po krátké pauze. Protože turnaj byl plně obsazen, počet týmů dával šest a šest. Nevděčnou jedničku si vylosovali kluci z táborské školy spojů a informatiky. Tým s názvem Jaovour pojal prezentaci vážně. Soutěžící kladli důraz na morální hodnoty celé společnosti.

To A – Team z Českých Budějovic to vzal z jiného soudku. Prezentovali filmové zpracování dokonalého učitele. Téma dokonalého učitele si vybral i tým s názvem Korri, Ferri a Ferrari. Ukázali přítomným však nejen učitele skvělého, ale také to, jak by učitel vypadat neměl.

Holky z Dream teamu se vyjadřovaly k problémům hodnocení a srovnávaly klady a zápory jak hodnocení číselného, které je dnes hojně využíváno, tak hodnocení slovního, které ovšem také nevyřeší všechny problémy nespravedlnosti. Holkám také vadí, že dnešní studenti používají své rodiče k tomu, aby jim lepší známky ve škole ,,vyhádali“.

Pátý v pořadí byl tým ČAG Norris, který přijel z Česko – anglického gymnásia. Tři děvčata pojala tvorbu dokonalého učitele opravdu ženským způsobem – jako recept. První blok prezentací uzavírali Lyceáni z Volyně, svěřili se, že mají dokonalého učitele i na své domácí škole, a to nejednoho.

Druhou část prezentací otevírali jindřichohradečtí BMZ. V jejich týmu nechyběl stylista ani psycholog a své vystoupení vtipně doplnili i oblečením. Následoval tým WaLL, který navrhoval možnost při neúspěchu v testu se naučit napodruhé. S porotou pak diskutovali o možnosti zneužití tohoto opatření. Jako devátá se přihnala bouře v podobě týmu S.T.O.R.M. se svým nápadem dávat za odměnu studentům přístup na internet. A tato trojka měla svůj plán k neuvěření vymakaný.

Desítku si vylosovali loňští vítězové – PeLi(k)Áni z pořadatelského gymnázia. Jejich hodnocení stálo na třech pilířích  - motivaci, řádu a spravedlnosti. Po PeLi(k)Ánech se představili Elegáni. Nebo spíš elegánky z prvního ročníku písecké obchodní akademie. Jejich inspirací se stal Jan Amos Komenský a Zdeněk Svěrák.

Poslední tým, ten s nejvtipnějším názvem, prezentoval tým Ryba je kámoš, ne žrádlo. Tahle trojka přijela z Vodňan, proslulého rybářského města, a v jejich prezentaci nechyběly nové pojmy – například tzv. Dítě v přechodu.

Porotě šla z takového množství skvělých vystoupení hlava kolem. Proto za sebe raději nechali mluvit body. Po jejich sečtení jsme zjistili vítěze krajského kola – tím se stal tým PeLi(k)áni, a také horkého adepta na Divokou kartu, taktéž domácí tým BMZ.

Výsledky:

1.       Místo: PeLi(k)Áni (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) - Petra Neugebauerová, Anna Vopravilová, Libor Vondráček.

2.       Místo: BMZ (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) – Petra Bendová, Vít Zeman, Vít Marušák.

3.       Místo: ČAG Norris team (Česko – anglické gymnásium, České Budějovice) – Tereza Hronková, Aneta Švarcová, Veronika Pochopová.

Galerie