Přijímačky na desítky VŠ si mohou třeťáci vyzkoušet už letos

13.03.2013 | Adéla Šrutová | Partneři

Národní srovnávací zkoušky Scio nahrazují přijímačky na desítky fakult VŠ. V tomto roce si mohou žáci třetích ročníků SŠ vyzkoušet NSZ za výhodnějších podmínek. Získat mohou nejen zkušenost k nezaplacení, ale i možnost přijetí ke studiu, stipendium nebo bonus v přijímačkách. NSZ si mohou za nižší cenu vyzkoušet i studenti nižších ročníků.

 

Zhruba třetinu všech maturantů hlásících se na vysokou školu čekají každý rok Národní srovnávací zkoušky Scio. I v příštím školním roce budou zkoušky nahrazovat přijímačky na desítky fakult vysokých škol právnického, ekonomického, sociálního i technického zaměření.

Nejvyužívanější test, Obecné studijní předpoklady, projde změnou a nově bude pro všechny školy uznávající test platit jedna společná verze. Uchazeč se tak může s jedním výsledkem dostat na desítky z nich zároveň.

Zájemci ze třetích, ale i nižších ročníků mají letos možnost absolvovat zkoušku za výhodnějších podmínek. Třeťáci mohou získat nejen náskok před ostatními, ale i poměrně přesnou představu, zda a na jakou školu by se dostali.

Fakulty pak mohou takovým uchazečům nabídnout za dobrý výsledek zajímavé výhody.

Na některé mohou být uchazeči přijati už na základě výborného výsledku (Fakulta informatiky MU, Fakulta informačních technologií VUT, Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze). Další fakulty jako např. Fakulta ekonomiky a managementu UTB ve Zlíně, Filozoficko-přírodovědecká fakulta SU v Opavě či Provozně ekonomická fakulta MENDELU v Brně a další zase letošním účastníkům NSZ nabízí různé bonusy (stipendia za výborný výsledek u NSZ, soutěže, semináře či účast v letní škole zdarma).

Zájemci se mohou registrovat ke zkoušce na webových stránkách www.scio.cz/nsz-tretaci.