Prezentiáda poprvé na Slovensku

05.03.2013 | Lenka Purteková | Organizace

V České republice již čtvrtým rokem, na Slovensku letos poprvé. Celostátní soutěž v prezentačních dovednostech expanduje i k našim sousedům.

 

Slovensko letos poprvé zažije atmosféru prezentační soutěže pro středoškoláky Prezentiáda 2013. Oproti českému modelu se na Slovensku uskuteční jediný celodenní turnaj, na kterém se utkají týmy z celé země. Pravidla však zůstávají stejná. Studenti musí nejprve sestavit tříčlenný tým, vytvořit prezentaci na jedno z témat Dokonalý učitel či Jak bych chtěl/a být ve škole hodnocen/a a za podpory vyučujícího se nakonec zaregistrovat do soutěže. Uzávěrka přihlášek je 29. března.

Při registraci musí soutěžící zároveň nahrát svou prezentaci, která bude organizátory hodnocena v tzv. nominačním kole. Z toho potom dvanáct nejlepších týmů postoupí do hlavní soutěže, kde už svou práci budou prezentovat a obhajovat před odbornou porotou. 

 

Proč se přihlásit?

Prezentiáda je středoškolskou soutěží tak trochu jinak. Nejde v ní totiž o znalosti, ale o schopnost vyjádřit se, logicky argumentovat a spolupracovat v týmu. Takové dovednosti jsou v dnešní době k nezaplacení, u maturity, na vysoké škole, při pracovním pohovoru a koneckonců i v osobním životě. Účastníci si vyzkouší práci s Power Pointem i vystupování před publikem a dostanou kvalifikovanou zpětnou vazbu. „Prezentiáda mě naučila sebevědomě vystupovat před větším počtem lidí, snažit se jednat spontánně a správně se při výstupu vyjadřovat. Dále jednat s kolegy(němi), donutila mě poznat Power Point a následně i Prezi do detailů,“ vzpomíná člen vítězného týmu Prezentiády 2012 Ondřej Korol.

Proč tedy rozmýšlet? Přemluvte kamarády, sestavte tým, vytvořte prezentaci a do 29. března se zaregistrujte. Nehrajte si na hrdiny. Buďte jimi. Prezentiádujte!

Více informací, datum a čas konání turnaje a mnoho dalších zajímavostí se již brzy objeví na webu slovenské Prezentiády