Kdo že to v Olomouci hraje prim?

19.04.2012 | Petr Kopřiva | Soutěžní kola

I Olomoucký kraj se dočkal svého finále Prezentiády. Sjeli se sem nejlepší prezentiádníci z celého kraje a stálo to za to. A kdo tedy zvítězil a podívá se na celorepublikové finále?

Dnes, tedy 19. 4., se na půdě VOŠ a SPŠE Olomouc dočkal i Olomoucký kraj svého Prezentiádního vyvrcholení. Sešlo se nám celých 10 týmů prahnoucích po možnosti ukázat své prezentační dovednosti. Téma prezentací bylo jasné "Můj nový předmět" a káždý ho pojal po svém.  

Turnaj začal s mírným zpožděním, které však bylo v průběhu dopoledne hravě smazáno. Po úvodním proslovu organizátorů tedy přišla řada na soutěžící. Jako první se nám představil tým Elívia, který chce v novém předmětu zejména použít teorii v praxi, a to konkrétně na scénkách simulujících reálné životní situace. Druhý tým Klanžan by zase rád přivítal předmět "Ženská sebeobrana", a to hlavně kvůli každoročně se zvyšujícímu počtu znásilněných žen. Třetímu týmu jménem Ajťáci zase chybí "Vojenský management". V pořadí čtvrtý tým Komprezum odprezentoval své nápady k předmětu "Komunikačně prezentační dovednosti". A patý tým Hambálci velmi osobitým způsobem představil jejich vysněný předmět "Můzická umění". Jejich poněkud kontrovverzní podání vzbudilo rozporuplné reakce napříč porotou i publikem.

Po zhruba patnáctiminutové pauze pokračovala ve svých prezentacích druhá polovina soutěžících. Jako v pořadí šestý tým nastoupil tým E.M.V., kterému chybí ve škole předmět, ve kterém by se něco dozvěděli o problematice sociálních sítí a celkově bezpečnosti na internetu. Sedmý tým GJOstřílení hoši zase postrádá předmět, který by je naučil jak přežít v divočině. Osmý tým Žolíci představil svoji koncepci předmětu "Žonglování" a obohatil svůj svoji prezentaci i o praktickou ukázku. Děvčata z v pořadí předposledního týmu The Dreamers by se ráda naučila jak relaxovat a nějakou tu relaxaci by uvítala i ve škole. No a konečně poslední tým The Programmers navrhuje zavést do škol volitelný předmět, který by naučil studenty jak naprgramovat svojí vlastní počítačovou hru.

Porotu nečekalo jednoduché rozhodování, a to nejen vzhledem ke kvalitě prezentací, ale i k velmi odlišnému pojetí. Zatímco Hambálci si přáli, aby jejich prezentace byla hlavně: "prdel", tak tým E.M.V. zase zvolil naprosto formální a profesionální přístup. První postupovou příčku pak nakonec uchvátili Žolíci, či snad bych možná měl říci ŽO(ng)LÍCI kteří ve své prezentaci velmi působivě propojili teorii s praxí, názornou ukázkou a celkovým velmi solidním vystupováním.

 

1. Žolíci - Adéla Hrdličková, Eva Maturová, Václav Havlíček - Gymnázium Šumperk
2. E.M.V. - Martin Eliáš, Jiří Vaculík, Milan Machálek - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Božetěchova 3, Olomouc
3. GJOstřílení hoši - Roman Gottfried, Matěj Vymazal, Jan Simon - Gymnázium Jana Opletala Litovel

Všem účastníkům blahořejeme a s vítězi se tešíme za týden na viděnou!

Prezentace hodnotila odborná porota ve složení:

Mgr. Zuzana Adameová
      Univerzita Palackého v Olomouci
Ing. Petr Čurda
      BOXED s.r.o.
PhDr. Hana Fantová
      Magistrát města Olomouce
Mgr. David Jašek
      VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická Olomouc
Petr Kopřiva
      Student Cyber Games
Mgr. Pavel Skula
      Krajský úřad Olomouckého kraje

Fotogalerie zde

Vítězná prezentace

 

1. místo ŽOLÍCI (Gymnázium, Šumperk) ve složení: Adéla Hrdličková, Eva Maturová, Václav Havlíček
2. místo E.M.V. (VOŠ a SPŠ elektrotechnická, Olomouc) ve složení: Martin Eliáš, Jiří Vaculík, Milan Machálek
3. místo GJOstřílení hoši (Gymnázium Jana Opletala, Litovel) ve složení: Roman Gottfried, Matěj Vymazal, Jan Simon