Do jihočeské Volyně si pro vítězství přiletěli PeLi(k)Ani

18.04.2012 | Klára Kunclová | Soutěžní kola

Do středečního dne bylo pro studenty ze sedmi jihočeských škol slovo Volyně názvem pro jakési městečko u Strakonic. To se ale změnilo! Po tomhle souboji už na něj nejspíš nezapomenou!

S dopravou do Volyně se soutěžící studenti a jejich učitelé vyrovnávali různě. Stejně jako s ranním vstáváním, které souviselo jak s dopolední hodinou zahájení turnaje, tak s nervozitou. Na pořadatelskou školu v Lidické ulici už ale většina z nich dorazila s dobrou náladou a nic jim nebránilo začít nacvičovat, opakovat a vytahovat uklidňovací triky.

Uštěbetanou třídu utišilo až slavnostní zahájení a představování poroty. Po krátkém zopakování pravidel se rozlosovalo pořadí a kostky byly vrženy. Prezentace na téma ,,Můj nový předmět“ mohly začít.

 

První dávka emocí

 

Neoblíbené číslo jedna, které musí načít turnaj a odhodit ostych jako první, si vylosovali Přemož-i-tele z Česko-anglického gymnasia v Českých Budějovicích. Jejich relaxační hodina nejenže nenudila, ale zaujala jistě mnoho dalších studentů, kteří by si ve škole také rádi odpočinuli.

Víte, co je to nafaro? Ano, i to je nový předmět. Ten by zavedl tým Tytyjamz z Gymnázia Česká a Olympijských nadějí taktéž z Českých Budějovic. Fantazii se zde opravdu meze nekladly. A tak to má být.

Jindřichohradečtí gymnazisté z Circle představili svou školu přežití. Svým vystoupením poučili i pobavili, a neváhali vtáhnout do rozhovoru ani pana starostu, který zasedal v porotě.

Mikrobiologie, parazitologie nebo dokonce patologie – že by tohle mohly být oblíbené středoškolské předměty? O tom se nás snažil přesvědčit sympatický tým v bílých pláštích, který dorazil z budějovické SOŠ veterinární s příznačným jménem VETERINÁŘI.

Gymčuníci se nakonec prokázali být gymčuňačkami. Postarali se o jeden z nejoriginálnějších názvů týmu, přijeli z Českých Budějovic a do osnov by zavedli přípravu na vysokou školu. Řekněte, kdo by jim nefandil?

Následoval příběh jedné plastové tašky, který přítomné dojal více, než leckterý soudobý seriál. O tom, že sami protagonisté z Týmu OT SPŠ ze Strakonic horlivě třídí, nebylo nakonec nejmenších pochyb.

 

Jedeme dál!

 

Další gymnaziální tým CNL orodoval za sofistiku. Prošli jsem spolu s nimi nejen historii, ale i dnešní uplatnění této dnes již méně známé disciplíny. O tom, že dnešní komunikace mezi lidmi už není to,co by měla, nás Revivr nejen informoval, ale nabídl také účinné řešení. Zavést ji jako nový předmět do škol. A jejich motto: ,,Líná huba, holé neštěstí“.

Volyňské Totální nasazení se snažilo obhájit loňské vítězství své školy a tak nasadilo těžký kalibr – Škola v přírodě, Soudní síň nebo Společenské problémy světa. Co byste si do výuky zvolili vy? Pokud byste brali všechno, nezoufejte. I na tohle má Totální nasazení plán – pětileté studium na středních školách!

Piškoti z českobudějovické Jírovcovky se taktéž chopili komunikace. Jako novinku by ovšem také zavedli laboratorní práce pro nejen pro technické typy, ale také pro všechny, kdo nechtějí dopadnout jako Pat a Mat.

Do už tak nerozhodného souboje vnesli další rozruch PeLi(k)Ani, kteří pojali komunikaci ještě o něco jinak, a tak jsme se mohli dozvědět, která část Špačkova DVD nám pomůže v té či oné konkrétní situaci. Jejich příprava i projev nakonec na porotu tak zapůsobili, že se stali vítězi celého klání. Po nich nastoupily ještě AranGirls ze Strakonic se svou skutečně designérsky vymakanou prezentací, která sice na vítězství nestačila, ale mnohé přítomné inspirovala pro změnu interiéru svého domu či bytu.

 

Rozhodnuto!

 

Porota nechala za sebe mluvit body a po krátké diskuzi už gratulovala vítězům i těm, kteří se na pomyslnou bednu nedostali z toho prostého důvodu, že vítěz může být vždy jen jeden. A nebo ne? Tým Totální nasazení doufá, že se na něj usměje štěstí a Divoká karta od spolupořadatele bude patřit právě jemu. Nechme se překvapit a držme palce již 27.4. všem na VŠEM!

 

Konečné hodnocení (kvůli početní chybě pomocníka zde uvádíme výpis i ostatních týmů):

 1. Místo: PeLi(k)Ani – Petra Neugebauerová, Anna Vopravilová, Libor Vondráček (Gymnázium V. Nováka, Jindřichův Hradec)
 2. Místo: Totální nasazení –  Tereza Kramlová, Martin Hasenohrl, Simona Makovcová (SŠ a JŠ Volyně)
 3. Místo: Circle - Jan Šebek, Jaroslav Kříž, Libor Vojáček (Gymnázium V. Nováka, Jindřichův Hradec)
 4. Místo: CNL - Patrik Kroft, Tereza Zubrová, Barbora Povišerová (Gymnázium Česká a Olympijských nadějí)
 5. Místo: Revír
 6. Místo: Team OT
 7. Místo: Gymčuníci
 8. Místo: Veterináři
 9. Místo: Přemož-i-tele
 10. Místo: Tytyjamz
 11. Místo: Piškoti
 12. Místo: Arangirls

 

Složení poroty:

Ing. Monika Koubová – Jihočeský kraj, odbor školství

Ing. Václav Valhoda – starosta města Volyně

Mgr. Jana Skálová Ph.D. – vyučující rétoriky a komunikace na JU

Mgr. Lenka Hlinšťáková – zástupce ředitelky pořadatelské školy (SŠ a JŠ Volyně)

Jaroslav Kettner – zástupce partnera Boxed

Klára Kunclová – zástupce SCG

 

Fotogalerii naleznete zde.

 

Vítězná prezentace.


1. místo PeLikÁni (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) ve složení: Petra Neugebauerová, Anna Vopravilová, Libor Vondráček
2. místo Totální nasazení (Střední škola a Jazyk.škola s právem SJZ, Volyně) ve složení: Martin Hasenohrl, Tereza Kramlová, Simona Markovcová
3. místo CNL (Gymnázium, České Budějovice) ve složení: Patrik Kroft, Tereza Zubrová, Barbora Povišerová