Pražští studenti to na porotu vybalili

18.04.2012 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

Originální nápady a provedení prezentací osvěžili učitele na pražském kole Prezentiády. "Branná výchova", nebo "Jak se vyznat v životě" a další nápady na nový předmět představili studenti v turnaji, který se konal ve středu 18.dubna. Jak se mohou tyto a jiné nápady uskutečnit prezentovali středoškoláci pořetné porotě.

Dobrý večer, vítejte v televizní show!“ zaburácel Tomáš Novotný na aulu Gymnázia J. Gutha-Jarkovského těsně před polednem. Byl to jeden z mnoha rozličných způsobů, který si studenti vybrali k uchopení tématu "Můj nový předmět". Mezi ostatní se zařadili demonstrace "jak se to dělat nemá" a nechyběl také předmět "prezentace a komunikace". Tyto však jsou celkem běžné i na ostatních turnajích, co však všechny překvapilo, byl  předmět "Jak se vyznat v životě", který nám představil tým Sázavan (Gym. Sázavská). Trojčlenný dívčí tým si ho představoval jako způsob řešení jejich problémů podobný skupinové terapii (vedený psychologem/filozofem/pedagogem).

Omega Defence Power Team zase navrhoval výuku krizových situací (první pomoc, reakce na živelné katastrofy, jak se bránit přepadení apod.) a zvýšení fyzické kondice. Na divokou kartu s nadějí čeká tým Přípotoční, kteří jako před rokem skončili na 2. místě. A to ještě museli kvůli nemoci kamaráda rychle shánět náhradníka. „I přes to, že nemáme jistý postup, oceňuji zkušenosti, které nám soutěž dala. Ráda se věnuji grafice, kluci zase přišli s nápadem hrát basketbalisty, takže nám to dobře šlapalo,“ svěřila se Kristýna Štolbová z týmu Přípotoční. Z vítězství a celkového postupu se však radoval již zmíněný nejhlasitější tým Tomáše Novotného Sázavští, který by chtěl zavést výuku Internetové bezpečnosti. Jako ukázka jim posloužila fiktivní televizní show, která sleduje osudy lidí, kteří se na internetu a platbách s platební kartou nechovali bezpečně.


Finálové umístění:
1. místo - Sázavští - Gymnázium Sázavská, s. r. o. - František Hába, Karolína Benešová, Kateřina Brzicová
2. místo - Přípotoční - Gymnázium Přípotoční - Kristýna Štolbová, Michael Dvořák, Vojtěch Kotek
3. místo - Koheze - Gymnázium Milady Horákové - Kristýna Jahnová, Jakub Valík, Shirin Tehrany

 

PhDr. Jitka Kendíková - ředitelka pořadatelské školy
Ing. Vitězslav Kotík - VŠEM
Ing. Jiří Pešan - BOXED
Bohumil Kartous - SCIO
Maria Pošteková - PRAM Consulting - zástupce BenQ

Vítěznému týmu gratulujeme a těšíme se na něj v celorepublikovém finále.

 


Fotogalerie zde.

Vítězná prezentace.

 

1. místo Sázavští (Gymnázium Evolution, s.r.o., Praha 2) ve složení: František Hába, Karolína Benešová, Kateřina Brzicová
2. místo Přípotoční (Gymnázium, Praha 10) ve složení: Kristýna Štolbová, Michael Dvořák, Lukáš Veselý
3. místo Koheze (Gymnázium Milady Horákové, Praha 4) ve složení: Kristýna Jahnová, Jakub Valík, Shirin Tehrany