SCG akademie naučí vše, co škola opomíjí

18.04.2012 | Pavel Šíma | Ostatní

Komunikační dovednosti už prezentiádníci zvládli. To ale není vše. Svět je plný výzev a nových užitečných dovedností. Pořádnou porci z nich naučí SCG akademie. Letní vzdělávací pobyt pro každého aktivního středoškoláka spustil registrace.

"Prezentování je jen jedna z mála opravdu potřebných dovedností, které se bohužel na průměrné střední škole studenti nenaučí. V životě přitom budou potřebovat mnohem více než umět recitovat Shakespearovy sonety. Proto jsme připravili letní vzdělávací pobyt SCG akademie, kde se bude učit spousta užitečných dovedností," popisuje organizátor SCG akademie Pavel Šíma.

 

 

SCG akademie naučí

Na patnáct lektorů se postará o to, aby se účastníci naučili, jak si udělat plakát, poslat tisíce emailů, sehnat si peníze na projekt, zorganizovat tým desítek lidí, uspořádat zábavnou soutěž, udělat poutavou prezentaci, založit občanské sdružení a mnoho dalšího. "Věříme, že střední škola by neměla být čekáním, až zazvoní. Když my můžeme pořádat pIšQworky pro 22 000 účastníků, můžou něco podobného dokázat i sami středoškoláci," vyjadřuje myšlenku akce Šíma. Podrobný seznam přednášek je k nahlédnutí na www.akademie.scg.cz/prednasky

 

SCG akademie pomůže

Po celou dobu akademie navíc budou studenti ve skupinkách pracovat na návrhu vlastního projektu. Budou tak moci okamžitě uplatnit, co se dozvědí od lektorů, a budou mít k ruce taky zkušené starší mentory. S jejich pomocí připraví projekty, které na konci akademie odprezentují porotě. Ty nejlepší z nich se už na podzim za pomoci občanského sdružení Student Cyber Games můžou stát realitou. A ti nejšikovnější absolventi se sami mohou zapojit do akcí sdružení. Zkrátka:

Každý může pohnout světem. Stačí ta správná páka. 

Další informace a registrace na SCG akademii na www.akademie.scg.cz

SCG akademie je pětidenní vzdělávací pobyt pro 50 účastníků, který se odehraje 18.-22. července v přírodním prostředí. Na účastníky čeká 20 přednášek a workshopů, pět dní nabitých novými věcmi, týmová práce na vlastních projektech, noví kamarádi a taky večerní kulturní program. SCG akademii pořádají studenti z občanského sdružení Student Cyber Games zodpovědného například za soutěže pIšQworky nebo Prezentiáda.

 

poster

Plakát ke stažení.