Známe první postupující ze Zlína !

16.04.2012 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

Od pondělního rána přes oběd se utkalo na Zlínském Gymnáziu celkem 11 týmů. Vyhráli Ti nejlepší!

 

První krajské kolo letošního ročníku Prezentiády ukázalo, co by si studenti představovali za "Můj nový předmět".

Od tance přes etiku, etiketu až po zahrádkářství. Prezentiádníci ze sebe vydali to nejlepší. Rozklepaná kolena,  zpocené čelo, třesoucí se hlas. Přes veškerou trému se soutěžící dokázali uklidnit, srovnat si myšlenky a říct, o co jim šlo.

Někteří chtěli pouze změnit již stávající výuku, jiní přišli s naprosto novým předmětem a další soutěžící pojali prezentaci naprosto originálně, předvedli řecké vítání a poučili nás o polské snídani. Zazněl nápad na předmět o UFO, myšlenka zavést relaxační místnosti do středních škol a někdo chtěl ulovit učitele při lovu na indiána.

Z prezentací bylo patrné, že studentům v středoškolských osnovách chybí především dovednosti potřebné pro život. Ať už šlo o zavedení výuky etikety, umění přibít poličku, nebo finanční gramotnosti.

"Téma 'Můj nový předmět' dal soutěžícím volnou ruku v tvorbě, a tak bylo vidět několik originálních nápadů. Hodnocení prezentací proto nebylo lehké a troufám si říct, že letošní rok bude těžký nejen pro soutěžící, ale také pro porotce," uvedla vedoucí soutěže Barbora Štefánová.

Při vyhlašování panovalo neskutečné napětí a každý čekal na konečné vyhlášení vítězů. Těmi se nakonec stali prezentiádníci z pořadatelské školy.

Výsledné pořadí:

1. místo - KBB - Gymnázium Zlín Lesní Čtvrť - Josef Kubík, Hana Burešová, Adam Beran

2. místo - MKM - Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště - Magda Cíchová, Michaela Bobková, Kateřina Oslzlová

3. místo - 3DanceStar - Gymnázium Otrokovice - Diana Horková, Aneta Kotíková, Adéla Totková

Vítěznému týmu gratulujeme a těšíme se na něj v celorepublikovém finále.

Složení poroty:

Mgr. Iveta Žárská - vedoucí Odboru školství Magistrátu města Zlína

RNDr. Jana Úlehlová - zástupce pořadatelské školy

Dalibor Malý - Boxed

Ondřej Fiala- SCG

Fotogalerie zde

Vítězná prezentace:

 

 

1. místo KBB (Gymnázium, Zlín) ve složení: Josef Kubík, Hana Burešová, Adam Beran
2. místo MKM (OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ, Uherské Hradiště) ve složení: Magda Cíchová, Michaela Bobková, Kateřina Oslzlová
3. místo 3DanceStar (Gymnázium, Otrokovice) ve složení: Diana Horková, Aneta Kotíková, Jana Bujdáková