Vítězství dobré zábavy a humoru v Ostravě

20.04.2012 | Pavel Šíma | Soutěžní kola

Péče o kouzelné tvory, Tahákologie či Otázky Jakuba Herbera? O originální nápady nebylo na dnešním krajském kole v Ostravě nouzi. Který tým nejvíce zaujal a postoupil přímo do Prahy?

Na dnešním kole Prezentiády, která se konala na SPŠEI v Ostravě, se sešlo celkem dvanáct týmů z celého regionu. Konkurence byla vskutku vysoká a věkové rozdíly mezi jednotlivými soutěžícími byly doslova markantní. Účastníci byli převážně studenti středních škol, ale objevili se zde také studenti nižších ročníků víceletých gymnázií.

Atmosféra byla po celou dobu uvolněná a byť byli mnozí prezentující z počátku nervózní, po malé chvíli z nich stres opadl a plně se vžili do svých úloh. Přístup jednotlivých soutěžících byl různý. Někteří se zaměřili na herecký projev a podali svou prezentaci v podobě scénky, jiní se snažili doplnit mluvené slovo textem. Nechybělo ani pár vtipů. 

Mezi zajímavé náměty se bezpochyby řadí "Tahákologie", jež posluchačům přiblížila zákulisí složitého procesu při tvorbě a využívání tajné nápovědy ve škole nebo také "Strategie" či "Péče o kouzelné tvory", což byla finální prezentace nejmladších účastníků, která sklidila obrovský úspěch jak za své podání, tak za svou nečekanou originalitu, jež by dospělého člověka ani nenapadla.

Porota, ve složení:

Ing. Anna Golembiovská
Ing. Jana Trombíková
Ing. Petr Čurda
Ing. Viktorie Janečková, Ph.D.
Petr Špaldoň

byla postavena před těžký úkol, neboť vybrat vítěze muselo být vskutku náročné. Nicméně po celou dobu se chovala ke všem zúčastněným uctivě a snažila se celou situaci odlechčit, aby se všichni cítili dobře. Svými doplňujícími otázkami občas soutěžící zaskočili, nicméně často se dočkali překvapivých odpovědí.

Nakonec, po složitém rozhodování, se na prvním místě umístil tým Pépéťáci (Jakub Herber, Ondřej Svoboda, Marek Šipoš), z Všeobecného a sportovního gymnázia v Bruntále. Druhé místo obsadili nejmladší účastníci z týmu  MoKaMa (Magdaléna Krejčí, Kateřina Tylová, Monika Weissová), z Wichterlova gymnázia z Ostravy Poruby. Na třetím místě pak skončil tým Wigym group (Zuzana Golembiovská, Kryštof Kempa, Adéla Pražáková), rovněž z Wichterlova gymnázia.

 

Fotogalerie zde.

Vítězná prezentace.

1. místo Pépéťáci (Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál) ve složení: Jakub Herber, Ondřej Svoboda, Marek Šipoš
2. místo MoKaMa (Wichterlovo gymnázium, Ostrava) ve složení: Magdaléna Krejčí, Kateřina Tylová, Monika Weissová
3. místo Wigym group (Wichterlovo gymnázium, Ostrava) ve složení: Zuzana Golembiovská, Kryštof Kempa, Adéla Pražáková