Krajská kola skončila. Jaké to bylo?

09.04.2011 | Adéla Šrutová | Ostatní

Levitační přezůvky, roboti, notebooky, nové budovy. Takové vize přinesla krajská kola. Jak probíhaly jednotlivé turnaje, si můžete přečíst v následujícím shrnutí všech reportů!

Turnajový týden započal v pondělí v Ústí nad Labem. Týmy se většinou shodly na tom, že za deset let budou školy na daleko vyšší úrovni zejména po stránce technologií. Jedinou výjimkou byl nápad ve stylu návratu do minulosti, kde by škola připomínala dobou 30. léta minulého století. Jako vítězný tým nakonec porota vybrala EMKO z Obchodní akademie v Ústí nad Labem. V Brně zatím hned první v pořadí prezentací zazářil tým z pořadatelské školy – Slovaňák. Ale i ostatní prezentace stály za to, protože překypovaly skvělými nápady, které zahrnovaly jak roboty, tak mimozemšťany. Středočeský kraj zase nabídl prezentace zejména humorné a do finále postoupil tým Elita národa.

V Ostravě si porota vyslechla nápady jak pozitivní, tak negativní – jeden z týmů současnou budovu školy porovnával se sousední budovou soudu. Ostatní týmy školy hlavně zvelebovaly – v jejich představách figurovaly bazény i roboti. Vítězství si nakonec vybojoval tým Chicas.

Terminátor místo ředitele

Úterý ve Zlíně bylo ve znamení kontrastů – v některých vizích byl na místě ředitele Terminátor, jinde zase vcelku splnitelné vybudování bufetu. Vítězství připadlo týmu s trochu krkolomným názvem Uherskohradišťstí. V Liberci pochmurné počasí přineslo odřeknutí účasti jednoho týmu z důvodu nemoci. Ale i přesto před porotu nastoupili další prezentiádníci. Jako nejlepší porota ohodnotila tým Pořádná Slovní Lavina.

Namísto školy psychiatrická klinika

V Hradci Králové se nabídlo vskutku netradiční řešení budoucnosti školy – přestavění na psychiatrickou kliniku pro nejtěžší případy. I přes tento skvělý nápad však tým, který s ním přišel, nezvítězil. Do finále se probojoval tým Playful, který pozornost publika získal hlavně návrhy na technologické vylepšení, ale i sexuální výchovou! Plzeňský turnaj sebevědomě ovládl tým Tomáš, Garrique a Masaryk, který již loni okusil atmosféru finále. Stejně tomu tak bylo i v Praze, odkud si vítězství odnesl tým Přírodní škola, který rovněž v minulém ročníku soutěže sváděl boj v celorepublikovém finále. Nutno však podotknout, že tento tým si zachoval pouze jediného z původních členů.

Tři mušketýři a Slunečnice

Olomoucký turnaj se také setkal s již známými tvářemi. Souboj o první místo byl hlavně mezi týmem Pyškoti, který loni postoupil do finále, a týmem Slunečnice. Letos se však Pyškoti museli smířit s druhým místem a prvenství přenechat slečnám z týmu Slunečnice. České Budějovice zažily jeden z nejvyrovnanějších turnajů ze všech. Všech osm týmů bylo tak skvělých, že porotě dalo práci vybrat ten nejlepší. Nakonec však rozhodla týmová spolupráce, kterou nejlépe ovládali Tři mušketýři z Volyně.

Na konec to nejlepší

Poslední den krajských kol přivítala Vysočina. Zde se utkaly mezi sebou pouze tři týmy, ale to nic nezměnilo na kvalitě jejich prezentací. Do finále postoupil tým Lumi&Jo z Nového Města na Moravě. Posledním bojištěm bylo Gymnázium v Pardubicích, kde vypukla nefalšovaná dívčí válka. Všechny přítomné týmy měly ryze dívčí zastoupení, takže páni porotci měli těžké vybírání. Všechny týmy se shodly na tom, že školy čeká technologický pokrok a že se změní i budovy škol. Nejvíce však porotu zaujal výkon slečen z pořadatelské školy z týmu Dasakers. Holky představily svou školu do detailů – včetně pohybu po škole v levitačních přezůvkách.

Po uplynuvším týdnu tedy již známe všech 14 týmů, které předvedou svou show v pátek 15. 4. v prostorách VŠEM. Rozhodně je nač se těšit!