Dívčí válka v Pardubickém kraji

08.04.2011 | Petr Vacek | Soutěžní kola

Čeká nás za dalších 10 let ekonomická prosperita? Podle prezentiádnic z Pardubického kraje ano! Na dnešním turnaji se s námi řečnice podělily o mnohé ze svých názorů. Komu dala porota za pravdu nejvíce se dočtete právě v tomto článku.

Čistě v kruhu zástupkyň něžného pohlaví dnes 8. 4. 2011 na Gymnáziu Pardubice, Dašická 1083 proběhl jeden z posledních prezentiádnických střetů. Překvapivě se však turnaj nesl v příjemně přátelské atmosféře. Mladé dámy se víceméně shodly na tom, že by se za 10 let rozhodně měly školy změnit hlavně po stránce architektury. Současné stavby by měly nahradit účelově navrhnuté objekty a také pomocí notebooků by mělo dojít ke zjednodušení a zpřehlednění výuky.

Smutnou pozici mají týmy „Ekonomky“ a „Obchoďačky“, které zdaleka nemají jistotu, zda bude o dekádu později jejich škola jako taková vůbec existovat, neboť v současné době se na krajském úřadě rozhoduje o jejím sloučení s další školou. Největší salvou nápadů posluchače zasypaly slečny z týmu „Dasakers“. Šatny by podle nich měly nahradit skříňky a vstup do nich, stejně jako pohyb po škole, by měl hlídat inteligentní systém, schopný rozpoznat DNA. Výuku by měly obohatit holoprojekce, obědy by měl studentům zajišťovat univerzální jídlový syntetizér. I když se dá pochybovat o tom, zda se alespoň některé z těchto přání v příštím desetiletí vyplní, výstup slečen z pořadatelské školy byl vskutku okouzlující a nebylo tedy divu, že slečnám z týmu „Dasakers“ přinesl vítězství.

Na celorepublikovém finále, které se odehraje přesně za týden (15. 4. 2011) v budově Vysoké školy ekonomiky a managementu v Praze, však bude s nejvyšší pravděpodobností trojice hodnocena přísnějším metrem než dnes. Přejme jim proto příznivou konstelaci hvězd.

Výsledková listina:
1. místo: Dasakers – Gymnázium Pardubice – Klára Schollerová (C), Markéta Libiaková, Klára Horáčková
2. místo: Ladies in Black – Gymnázium Pardubice – Iva Karafiátová (C), Aneta Královcová, Zlata Bauerová
3. místo: Želvušky – Gymnázium Polička – Simona Mencová (C), Zlata Slavíčková, Lucie Ptáčková

V odborné porotě spolu zasedli:
Za Univerzitu Pardubice: PhDr. Aleš Prázný, Ph. D.
Za pořadatelskou školu: Mgr. Lenka Blehová
Za krajský úřad Pardubického kraje: Mgr. Jiří Hlava
Za magistrát města Pardubice: František Brendl
Za Student Cyber Games: Petr Vacek

Všem porotcům tímto o. s. Student Cyber Games upřímně děkuje.

Rozhovor s vítězkami:

Proč jste se přihlásily?

Pan profesor nám v informatice řekl, že bude Prezentiáda. Já a Mája jsme se domluvily hned, že bychom se chtěly přihlásit a na třetí jsme udělaly „výběrové řízení“, vysvětluje Klára Scholleová, vedoucí týmu Dasakers. „No a samozřejmě chceme vyhrát notebooky nebo Xbox!“

Jak vznikl název vašeho týmu?

Je to Dašák (podle názvu školy) bez diakritiky, anglická koncovka –er a –s jako množné číslo a vyslovuje se to německy s francouzským přízvukem.

Fandily jste si?

Doufaly jsme, že to nebude katastrofální. Jinak jsme hrdinky, protože jsme všechny tři dost nemocné a tak nás to dnes stálo dost sil. Navíc tu máme na výměnném pobytu německé studenty, kteří bydlí u nás v rodinách, takže i přípravy na finále budou náročné. Moc nevíme, kdy to budeme dělat.

Dasakers - Vítězky Pardubického krajského turnaje

Fotogalerie zde

Vítězná prezentace

1. místo Dasakers (Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, Pardubice) ve složení: Klára Scholleová, Markéta Libiaková, Klára Horáčková
2. místo Ladies in black - Ženy v černém (Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, Pardubice) ve složení: Iva Karafiátová, Aneta Královcová, Zlata Bauerová
3. místo Želvušky (Gymnázium, Polička) ve složení: Simona Mencová, Zlata Slavíčková, Lucie Ptáčková