Volyňští mušketýři vytřeli Budějovickým zrak

07.04.2011 | Klára Kunclová | Soutěžní kola

Na krajském finále v Českých Budějovicích se hodilo řídit mottem ,,Jeden za všechny, všichni za jednoho!" Soutěžní týmy, kterých se nakonec účastnio osm, totiž byly všechny tak silné, že porota musela přihlížet ke všem faktorům zvláště pečlivě. Nakonec rozhodla právě sehranost týmu.

Od ranních hodin bylo očekáváno devět týmů a všichni soutěžící si byli vědomi velké konkurence. Ještě před začátkem turnaje jeden tým odřekl účast, a jeden soupeř tak byl bez boje odrovnán. Atmosféru to ale neodlehčilo. S každým dalším skvělým vystoupením se šance na výhru jednotlivým týmům vzdalovala.

Celý turnaj načínali All in z pořadatelského Česko-anglického gymnázia. Předvedli zajímavý model školy, nejen na počítačové prezentaci, ale i jako papírový model. Během dalších vystoupení, která byla v režii dvou týmů ze SŠ a JŠ ve Volyni, tréma opadávala a soutěžící si začali soutěž konečně pořádně užívat. Snad nejvíce to rozbalili JAKAMI. To už porota i soutěžící potřebovali pauzu, aby mohli dát odpočinout svým bránicím.

Ve druhé polovině jsme se ještě dozvěděli, že za 10 let budou na školách vyučovat hologramy stávajících pedagogů, kteří budou moci během výuky být třeba na Bahamách. Špunti předváděli dokonce reakci, při které hologram vzniká. S CNL jsme se pokusili všemu dát poněkud jiný ráz a podívat se na krásnou školu plnou přírody z pohledu mouchy. Vydařený turnaj uzavírali BENCH.

Rozhodování porotců bylo skutečně těžké, proto se také jejich porada protáhla téměř na tři čtvrtě hodiny. Netrpělivým soutěžícím vařila krev v žilách. A bylo proč. Nakonec vítězství putuje znovu do Volyně, na SŠ a JŠ, kde podle všech porotců mají školu skutečně rádi! Gratulujeme!

1. Místo: Tři Mušketýři, SŠ a JŠ Volyně (Diana Makovcová, Jan Richter, Tereza Kramlová)
2. Místo: CNL, Gymnázium Česká, České Budějovice ( Patrik Kroft, Tereza Zubrová, Barbora Povišerová)
3. Místo: Špunti: SŠ Obchodní, České Budějovice ( Marcela Jarošová, Johana Dragounová, Libor Kukla)
Fotogalerie zde
Vítězná prezentace
1. místo Tři mušketýři (Střední škola a Jazyk.škola s právem SJZ, Volyně) ve složení: Jan Richter, Diana Makovcová, Tereza Kramlová
2. místo CNL (Gymnázium, České Budějovice) ve složení: Patrik Kroft, Tereza Zubrová, Barbora Povišerová
3. místo Špunti (Střední škola obchodní, České Budějovice) ve složení: Marcela Jarošová , Johana Dragounová , Libor Kukla