Inovace rozhýbaly olomoucký turnaj

07.04.2011 | Petr Vacek | Soutěžní kola

Výprava do roku 2021 za vývojem školství dnes proběhla také v Olomouckém kraji. Jaké novinky nás čekají a kdo své nápady nejlépe přednesl?

Na VOŠ a SPŠE v Olomouci to dnes jiskřilo to nápady. Zatímco technici se ve svých prezentacích většinou zaměřili spíše na budoucí podobu svých vlastních škol, humanisté se zabývali i deterministickou myšlenkou vlivu okolního prostředí na výchovu a vzdělání studentů. Na jedné straně barikády tak stály hologramy, roboti a samostudium z internetu, na straně druhé stály rodičovské schůzky po internetu, školní uniformy, praktičtěji orientovaná výuka atd. Všichni by však uvítali změnu a samozřejmostí by se prý měly stát projektory a interaktivní tabule, napájené z alternativních zdrojů energie.

Porotci tak měli velmi těžké rozhodování a hodnocení prezentací bylo proto místy velmi vyrovnané. O pořadí sesterských týmů z Obchodní akademie v Přerově „The Dreamers“ a „The Witchmaster“ dokonce rozhodlo pouze 0,2 bodu. Podobně i pořadí prvních dvou medailových příček bylo velmi těsné. Loňští šampiónové „Pyškoti“ z Gymnázia v Kojetině se nakonec umístili na 2. místě. Díky poctivému tréninku jim porážku z minulého roku oplatily Slunečnice z Církevního Gymnázia Německého Řádu.

Další příležitost uspokojit svůj exhibicionismus budou mít vítězky příští pátek (tj. 15. 4. 2011) ve Vysoké škole ekonomiky a managementu v Praze. Přejeme jim mnoho úspěchu.

Výsledková listina:

1. místo: Slunečnice – Církevní Gymnázium Německého řádu Olomouc – Tereza Dragúňová (C), Renata Studená, Kateřina Třísková
2. místo: Pyškoti – Gymnázium Kojetín – Jan Palička (C), Marek Raclavský, Tomáš Šestorád
3. místo: KONDÍCI – VOŠ a SPŠE Olomouc – Jiří Beran (C), Iveta Veselá, Tomáš Višinka

V odborné porotě spolu zasedli:

Za Univerzitu Palackého: Doc. PhDr. Miroslav Chráska, Ph. D.
Za pořadatelskou školu: Mgr. David Jašek
Za krajský úřad Olomouckého kraje: Mgr. Pavel Skula
Za magistrát města Olomouce: PhDr. Hana Fantová
Za Student Cyber Games: Petr Vacek

Všem porotcům tímto o. s. Student Cyber Games upřímně děkuje.

Fotogalerie ZDE

 

Vítězná prezentace

 

 

1. místo Slunečnice (CÍRKEVNÍ GYMNÁZIUM NĚMECKÉHO ŘÁDU, Olomouc) ve složení: Tereza Dragúňová, Renata Studená, Kateřina Třísková
2. místo Pyškoti (Gymnázium, Kojetín) ve složení: Jan Palička, Marek Raclavský, Ivan Jarmer
3. místo KONDÍCI (VOŠ a SPŠ elektrotechnická, Olomouc) ve složení: Jiří Beran, Iveta Veselá, Tomáš Višinka