Hradec Králové ovládli Playful!

06.04.2011 | Lubomír Lukeš | Soutěžní kola

Jak vypadala Prezentiáda v Hradci? A s čím přišel vítězný tým?

 

Ráno v devět hodin se sešly všechny týmy na Česko-anglickém gymnáziu v Hradci Králové. Od samého začátku panovala skvělá nálada. Tým, který začal prezentovat jako první, s nekomplikovaným názvem „Prostě 3.A“  ve složení Martina Vlačihová,  Milan Školník a Matěj Sekera vsadil na přestavbu své školy na psychiatrickou kliniku pro nejtěžší případy. Nevšední nápad, dobře odprezenované řešení... a kreativita se přeci cení. Prostě 3. a se umístili na druhém místě.

Burroni přistoupili k celé věci pragamticky. Tým představil svou školu a nezapomněl navrhnout, co je kde třeba vylepšit. Pozornému oku týmu neunikly potřeby jednotlivých tříd, a tak se snad navrhovaných změn, dříve než za 10 let, dočkají. Střízlivá prezentace se snahou poukázat na to, co je třeba pozměnit, jim vynesla třetí místo.

Tým Playful ve složení Martin Sy Nguyen, David Huu Tran a Tomáš Dejmek vystoupil se svojí prezentací o technologii, modernizaci a sexuální výchově a vzbudil tak zájem všech přítomných. Kluci přišli s neotřepanými návrhy a týmová spolupráce byla ukázková. Modernizace a sexuální výchova, téma na dlouhé večery. A tým Playful to zvládl do deseti minut! Pro informacechtivé je tu prezentace pod článkem, která prozradí víc. I vítězové jsou už tedy jasní! Uvidíme s čím přijdou Playful ve finále...

Googlovci skončili těsně na 4. místě a to především kvůli velkému množství textu v prezentaci. U všech týmů bylo jasně vidět, že přípravě obětovali hodně času a úsilí. Každá prezentace byla osobitá a originální a vybrat nejlepší nebylo jednoduché. Odborná porota po pečlivém zvážení všech hodnocených kritérií rozhodla takto:


Stupně vítězů obsadili:

 

1/  Playful -  Martin Sy Nguyen, David Huu Tran a Tomáš Dejmek   - Gymnázium a SOŠ Nová Paka

 

2/  Prostě 3.A - Martina Vlačihová,  Milan Školník a Matěj Sekera – SOŠ veřejnoprávní a sociální Stěžery

 

3/  Burroni  -Marek Trejbal, Barbora Komárková, Karolína Tomíčková – Gymnázium a SOŠ Hostinné

 

 

Porota:

Anna Hůlková (zástupce pořadatelské školy) – učitelka infotmatiky, matematiky a fyziky

Zástupce městského úřadu – PhDr. Marek Šimůnek

Zástupce krajského úřadu – Mgr. Jan Dvořák

Zástupce university Hradec Králové – Mgr. Karel Kouba (Filozofické fakulta)

 

 Fotogalerie zde


 Vítězná prezentace z Hradce:

1. místo playful (Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka) ve složení: Martin Sy Nguyen, David Huu Tran, Tomáš Dejmek
2. místo Prostě 3. A (OA, SOŠ a JŠ s pr. st. jaz. zk., Hradec Králové) ve složení: Martina Vlačihová, Milan Školník, Matěj Bekera
3. místo Burróni (Gymnázium a SOŠ, Hostinné) ve složení: Marek Trejbal, Barbora Komárková, Karolína Tomíčková