V Plzni se obhajovalo

06.04.2011 | Klára Kunclová | Soutěžní kola

Na Masarykovo gymnázium v Plzni se v ranních hodinách dostavili natěšení prezentiádníci. Někteří se strachem a s očekáváním, jiní už jako ostřílení mazáci. Porota se usadila, atmosféra zhoustla, a všichni napjatě čekali na rozlosování pořadí týmů a na první prezentace. Obhájí titul loňští vítězové?

Moderování se ujal Josef Baierl, loňský účastník Prezentiády z gymnázia v Sušici. Jeho moderátorský debut všechny příjemně překvapil. V hlavní roli byli ale přece jen soutěžící.

Jako první nastoupily Miss GS. Jak už vtipně vybraný název týmu říká, šlo o dívky ze sušického gymnázia. Nasadily laťku vysoko, nenechaly se rozhodit menšími technickými problémy a odprezentovaly realistický pohled do školy v roce 2021.

Taktéž tým Revolutions reprezentovaly dívky, tentokrát ze Střední školy informatiky a služeb v Plzni. Skutečná revoluce ale přišla až v podobě týmu třetího, týmu s názvem Tomáš, Garrigue a Masaryk s pořadatelského gymnázia. Loňští vítězové si počínali velmi sebevědomě, pobavili porotu, a podařilo se jim téměř všechny přítomné přesvědčit, že v roce 2021 už bude dávno po čínské invazi, a na místo moderních technologií uváděli dopady čínského vlivu na českou školu.

Čtvrtým týmem byli KOSMO GUYS. Ukázali školu ve vesmíru, která bude jediná svého druhu, neboť se odpálí do kosmu při pokusu v hodině chemie. Přestože byli velmi vtipní a prezentace byla precizní, kvůli nedodrženému času skončili kosmičtí kluci nakonec čtvrtí.

Rozhodování poroty bylo těžké. Přestože týmy dorazily jen čtyři, bylo vidět, že školy vybíraly e silné konkurence ve školních kolech a dál pustily jen ty nejlepší. Všichni tedy měli velké šance. Nakonec ale rozhodl u některých čas a u jiných drobné chyby v promítané prezentaci.

A jak to tedy dopadlo?

1. místo: Tomáš Garrigue Masaryk:

                 Oldřich Brabec, Pavel Bělík, Martin Čmolík - Masarykovo gymnázium, Plzeň

2. místo: Revolution:

                 Johana Beránková, Jana Eisenhammerová, Milena Lakatošová - Střední škola informačních technologií a služeb, Plzeň

3. místo: Miss GS:

                 Veronika Marešová, Barbora Hušáková, Aneta Švelchová - Gymnázium Sušice


Vítězům i všem zúčastněným gratulujeme a přejeme TGM na finále dobré téma a hodně štěstí.

 

Fotogalerie zde

 

Vítězná prezentace z Plzeňského kraje:

 

 

1. místo Tomáš, Garrigue a Masaryk (Masarykovo gymnázium, Plzeň) ve složení: Oldřich Brabec, Pavel Bělík, Martin Čmolík, test Pagi
2. místo Revolution (SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň) ve složení: Johana Beránková, Jana Eisenhammerová, Milena Lakatošová
3. místo Miss GS (Gymnázium, Sušice) ve složení: Veronika Marešová, Barbora Hušáková, Aneta Švelchová