Liberec odprezentiádoval

05.04.2011 | Karin Dietiová | Soutěžní kola

V Liberci se dnes ráno sešly týmy prezentiádníků. Kdo se probojoval do celorepublikového kola a jak to všechno vůbec probíhalo?

 

Úterní ráno se zprvu zdálo být pochmurné. Pršelo a na poslední chvíli odřekl kvůli nemoci jeden tým svou účast. Dopoledne se ale  vyjasnilo a před porotu nastoupily nejlepší týmy prezentiádníků z kraje. Vzápětí bylo rozlosováno pořadí a mohlo se začít. 

Postupně se nám představilo smíšené družstvo z Liberce, kluci z Nového Boru a holky z Tanvaldu. Porota shlédla jak realistické vize vývoje školy, tak i animace androidích učitelů, kteří jsou podle všeho prostě dokonalí. A jak to většinou bývá, i u nás platilo: To nejlepší nakonec. Ani Novoborští androidi nestačili na trojici dívek z Gymnázia Tanvald. Ty předvedly suveréní výkon, zasypaly porotu i diváky Pořádnou Slovní Lavinou a téměř bez výjimky obsadily nejlepší místo v arších porotců.

Body objektivně rozhodly o umístění vítězných týmů:

 

1. místo Pořádná Slovní Lavina :

                Simona Šilhánová, Paulina Mazur, Lenka Hájková

2. místo Strážci Všemíru:

                Jiří Papež, Jakub Pech, David Svoboda

3. místo Bylo nás pět :

                 Jiří Erhart, Petr Kuc, Pavlína Lejsková

 

Fotogalerie zde

 

Vítězná prezentace:

 

1. místo Pořádná Slovní Lavina (Gymnázium, Tanvald) ve složení: Simona Šilhánová, Paulina Mazur, Lenka Hájková
2. místo Strážci Všemíru (VOŠ sklář. a SŠ, příspěvková organizace, Nový Bor) ve složení: Jiří Papež, Jakub Pech, David Svoboda
3. místo Bylo nás pět (Gymn.F.X.Šaldy, příspěvková organizace, Liberec) ve složení: Petr Kuc, Pavlína Lejsková, Jiří Erhart