Takto vypadá škola budoucnosti v Ústeckém kraji

04.04.2011 | Filip Maštalířský | Soutěžní kola

Jak se bude učit na školách za 10 tel? Jaké pomůcky a nástroje se budou používat. Na tyto a spoustu dalších otázek jsme dostali odpověď na krajském kole prezentiády v Ústí nad Labem.

Na Gymnázium Dr. Václava Šmejkala se dnes sjelo hned 8 týmů, aby porovnaly svoje schopnosti v prezentování a vystupování před publikem. O tom, že to není jednoduché se přesvědčili všichni zúčastnění. Někteří se s tím popasovali dobře,  jiným to dělalo kapánek problém.

Skoro všichni se ale shodli na  tom, že na školách se za 10 let bude vyučovat na interaktivních tabulích, žáci budou mít místo sešitů notebooky a všichni spolu budou propojení buď intranetem, nebo některou ze sociálních sítí. Vstup do škol prý budou pozorovat kamery a dveře se vám otevřou jenom v případě přiložení prstu na čtečku, nebo do scaneru zorničky.

Snad jenom jedna škola razí cestu "všichni vpřed, my vzad" a do školy chodí oblečení jako ve 30. letech minulého století, za což si prý zaslouží uznání a budou zařazeni do světových památek UNESCO.

U spousty prezentací jsme se i zasmáli a výběr té nejlepší nebyl jednoduchý. Porota se nakonec rozhodla udělit první místo týmu EMKO z Obchodní akademie v Ústí nad Labem.

Výsledky: 1. EMKO (Obchodní akademie, Ústí nad Labem) - Jakub Řádek, Martin Dušek, Filip Žubretovský

              2. IT LEGENDS (Střední škola technická AGC a.s. Teplice) - Martin Jagr, Rostislav Reininger, Jan Tůma

              3. CzechMate (Gymnázium Žatec) - Josef Zeman, Nikola Umlaufová, Petr Vaněk

              Fotogalerie zde

             Vítězná prezentace

1. místo EMKO (OA a jazyková škola s právem SJZ, Ústí nad Labem) ve složení: Filip Žubretovský, Martin Dušek, Jakub Kadeřábek
2. místo IT LEGENDS (Střední škola AGC a.s., Teplice) ve složení: Martin Jagr, Rostislav Reininger, Jan Tůma
3. místo CzechMate (Gymnázium, Žatec) ve složení: Josef Zeman, Nikola Umlaufová, Petr Vaněk