Už zítra začínají krajské turnaje

03.04.2011 | Pavel Šíma | Organizace

Zítra vypuknou prezentační utkání v plné parádě. Čeká nás čtrnáct turnajů, které rozhodnou o tom, s kým se uvidíme v Praze v prostorách VŠEM v pátek 15. dubna na velkém finále. Co nás na krajských kolech čeká a nemine?

 

Všechna krajská kola začínají v 9:00 na pořadatelské škole. Která škola to je, najdete v harmonogramu, viz níže. Ve škole na vás již budou čekat organizátoři a vaši soupeři. Je lepší přijít dřív – v devět už skutečně startuje turnaj. Před začátkem se nahlásíte organizátorovi , zaplatíte startovné (200 Kč za tým) a můžete začít prezentovat.

Pořadí soutěžících týmů bude dáno losem. Toto pořadí organizátoři vypíší na viditelné místo v místnosti, kde se bude soutěžit, takže každý bude vědět, kdy přijde jeho tým na řadu. Organizátor bude mít ve svém počítači uloženy všechny prezentace a bude je promítat on, není možné prezentovat jinou prezentaci než tu, kterou jste odevzdali před koncem uzávěrky prostřednictvím webu Prezentiády.

Nezapomeňte, že na svůj výstup máte 8-10 minut. Organizátor tedy bude měřit čas vaší prezentace a za překročení (nebo nedodržení) limitu následuje dle Pravidel penalizace 5 bodů za každých 30 vteřin mimo interval. Jak na tom jste během prezentování, zjistíte buď podle hodin ve třídě, nebo podle znamení, které vám dá organizátor na základě předchozí domluvy.

Celý váš výstup bude bedlivě sledovat a hodnotit vícečlenná porota. Pro celé bodování budou mít porotci speciální hodnotící archy, které jsou rozděleny podle hodnocených kritérií – viz Pravidla bodování. Během prezentací mohou ostatní týmy buď přihlížet (za předpokladu, že budou ohleduplní k právě vystupujícímu týmu), nebo mohou učebnu opustit. Pohyb po škole by však měl být na základě domluvy s organizátory.

 

Po skončení všech prezentací bude následovat přestávka, během které porotci sečtou body a vyhodnotí pořadí týmů. Následně přijde na řadu vyhlášení výsledků a předání cen. Nezapomeňte, že na finále postupuje jen jeden tým! Ostatní však nemusí smutnit – na každého, včetně pedagogického doprovodu, čeká dárek. Report z turnaje si potom budete moct přečíst na webu Prezentiády. Také z každého turnaje bude fotogalerie, kterou najdete i na Facebooku.

V případě jakéhokoliv problému se nebojte kontaktovat příslušného krajského koordinátora – kontakt najdete na webu - Kontakty

Přehled turnajů:

·       04. 04. PRAHA 9 - Soukromá střední škola výpočetní techniky s.r.o.

·       04. 04. ÚSTÍ N. LABEM - Gymnázium Dr. Václava Šmejkala

·       04. 04. OSTRAVA - Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

·       04. 04. BRNO - Gymnázium

·       05. 04. ZLÍN - Gymnázium

·       05. 04. LIBEREC - Gymnázium F. X. Šaldy

·       06. 04. PLZEŇ - Masarykovo gymnázium

·       06. 04. HRADEC KRÁLOVÉ - Česko-anglické gymnázium, vyšší odborná škola a střední odborná škola podnikatelská, s.r.o.

·       07. 04. OLOMOUC - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Olomouc, Božetěchova 3

·       07. 04. PRAHA 1 - Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského

·       07. 04. Karlovy Vary - Obchodní akademie, Vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

·       07. 04. ČESKÉ BUDĚJOVICE - Česko - anglické gymnasium s.r.o.

·       08. 04. JIHLAVA - Gymnázium

·       08. 04. PARDUBICE - Gymnázium

 

Hodně štěstí!