Těsný souboj v Brně

28.04.2010 | Pavel Šíma | Soutěžní kola

Co nejpoutavěji představit svou školu s pomocí PowerPointové prezentace. To byl úkol jedenácti středoškolských týmů, které se dnes střetly na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně. Konkurence byla tvrdá a vítězství nakonec velmi těsné.

Týmy přistoupily k prezentacím různě. Někteří prezentiádníci stáli ve trojičce na podiu, někteří pod podiem, někteří si prostor rozdělili, jiní se na podiu střídali a jeden tým dokonce seděl a hrál scénky.

Odborná porota, která sama po skončení soutěže předstoupila na podium se zhodnocením a praktickou ukázkou častých chyb, měla v něčem snadnou a v něčem obtížnou úlohu. Vykrystalizovaly sice čtyři týmy, které byly lepší než zbytek, ale mezi nimi to už zase bylo velice těsné. První tým to nakonec vyhrál o pouhý bod.

Jendoznačně nejlepší prezentaci po vizuální stránce měly holky z hodonínské průmyslovky. Vizuál byl ale jen jedním ze čtyř hodnocených kritérií a děvčatům navíc srazila šance desetibodová penalizace neneplnění časového limitu. Jejich prezentace byla moc krátká.

Pobavit porotu i publikum se podařilo holkám z týmu Gifáci. Pojmenovaly se podle animovaných obrázků - gifů, které vtipně oživily jejich prezentaci. To určitě hrálo svou roli při rozhodování poroty, která jim nakonec přidělila třetí místo.

Týmy na prvních dvou místech byly v lecčem podobné. Oba se skládaly ze dvou holek a kluka, oba byly sebevědomé a dokázaly zaujmout pozornost posluchačstva. Souboj mezi nimi byl hodně těsný. Tým Slovaňák byl ale nakonec poražen studenty z OA Blansko. "Konkurence byla hodně tvrdá. Obzvlášť Gymnázium Slovanské náměstí mělo hodně dobrou prezentaci," pochválil své protivníky kapitán vítazného týmu Stanislav Šír. "Máme velkou radost a těšíme se do Prahy," dodal ještě kapitán týmu, který vyhrál myš a sluchátka od Logitechu a tisícikorunový kupon od společnosti Boxed.

 

Konečné pořadí:

1. Místo: Tým OA Blansko, ve složení Stanislav Šír, Dominika Krejčírová, Klára Bartošová

2. Místo: Tým Slovaňák z Gymnázia Slovanské náměstí v Brně, ve složení Martin Labaj, Soňa Turečková, Šárka Vařáková

3. Místo: Tým Gifáci z SOŠ a SOU Znojmo, ve složení Radka Jelečková, Petra Dvořáková, Syndra Sychrová

 

V porotě zasedli: Zuzana Gocmanová - odbornice na rétoriku, Michal Vičar z marketingového oddělení Masarykovy univerzity, Jiří Lukáš z pořadatelské školy Gymnázium Mattyáše Lercha a Michal Meluzín za pořadatelské občanské sdružení SCG.

 

Fotogalerie ZDE (přibližně polovinu fotografií poskytl Mgr. Miloš Hudec)

 

Vítězná prezetace