) Tvrdá bitva o Prahu - Prezentiáda

Tvrdá bitva o Prahu

27.04.2010 | Daniel Přikryl | Soutěžní kola

Plný počet přihlášených týmů sliboval lítý boj o postup do celorepublikového finále. Chcete se dozvědět víc? Čtěte zprávu z turnaje v Praze.

Dne dvacátého sedmého dubna se na Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského utkalo celkem 11 týmů. Asi právě proto se naděje na postup zdály každému ze zúčastněných malé.   Po krátkém úvodu a představení soutěže, partnerů a porotců se hned vyskytla první drobná komplikace, která vyvolala spíš úsměv než nevoli přítomných studentů. Projektor BenQ se nechtěl nechat přesvědčit, že není dobrý nápad promítat vzhůru nohama, ale rychle se nám podařilo v nastavení najít příslušnou volbu a obraz dát do správně polohy. Poté jsme nechali zástupcům společnosti BenQ prostor pro prezentaci nejnovějších projektorů, monitorů a stolního počítače mimo jiné proto, aby se soutěžící podívali na profesionální prezentaci. Prezentace různých škol utíkaly rychle za sebou a naštěstí nechyběla různorodost. Měli jsme možnost shlédnout prezentaci škol se zaměřením na logistiku, dopravu, poštovnictví a bankovnictví a nechyběla ani ukázka módní přehlídky od slečen ze školy textilní a návrhářské. Velmi potěšující byla účast studentů Jedličkova ústavu, kteří se nakonec umístili na výborném čtvrtém místě.

Do celorepublikového finále a tím pádem do sídla Microsoftu se podívají studenti týmu "Přírodní škola" ze Soukromého reálného gymnázia Přírodní škola. Na druhém místě se umístili třeťáci z týmu "Intercity" a na třetím místě tým "Ajťáci". Všem jim tímto ještě jednou gratulujeme. A aby ani ostatní, kteří si sice vedli výborně, ale neumístili se na prvních 3 místech, neodešli s prázdnou, dostal od nás každý z přítomných časopisy Extra PC.

Fotogalerie ZDE

 

Vítězná prezentace