) Výsledky soutěžního klání v Plzni - Prezentiáda

Výsledky soutěžního klání v Plzni

27.04.2010 | Roman Kusák | Soutěžní kola

V Plzni se konalo krajské kolo soutěže Prezentiáda. Účastnilo se celkem 5 týmů a hodnocení se ujali 3 porotci.

Na tomto turnaji jsme byli svědky něčeho nevídaného. Soutěže se zúčastnil tým, jehož věkový průměr činí 13 let! I když se může zdát, že takto mladý tým nemůže uspět v konkurenci mnohem starších soutěžících, stal se miláčky publika a získal pozici černého koně turnaje. Hned z kraje ale úřadovali soutěžící z týmu T.G.M., kteří skvěle zvládli verbální část a byli hlavními favority. Ve včerejší soutěži v Hradci Králové měli účastníci problémy s časovým limitem, v Plzni ale ne. Pouze jeden tým, Gymnázia Luďka Pika, nezvládnul prezentaci dostatečně natáhnout a penalizací se připravili o lepší umístění. V konečné tabulce černý kůň získal o chlup druhé místo, ale určitě že se od nich máme na co těšit v dalších ročnících Prezentiády!

 

Na prvním místě se umístil tým Tomáš, Garrigue, Masaryk: Oldřich Brabec, Pavel Bělík, Martin Čmolík z Masarykova gymnázia v Plzni
Na druhém, prvním nepostupovém, tým Brainwork: Josef Baierl, Veronika Marešová a Patrik Sommer z gymnázia v Sušici
Na třetím X-masters team: David Hupka, Ondřej Pilný a Jakub Šlégr ze Střední školy informatiky a finančních služeb, Plzeň

V porotě zasedli Mgr. Václav Turek, zástupce ředitele Gymnázia Luďka Pika, Mgr. Jiří Michalík, zástupce za městský úřad odboru školství, sportu a mládeže a za SCG pak Roman Kusák.

Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za příjemnou atmosféru, divácká kulisa byla vždy minimálně 20 žáků z gymnázia, a vítěznému týmu pak hodně štěstí v celorepublikovém finále v Praze 7. května.

 

Fotogalerie ZDE

 

Vítězná prezentace

1. místo Tomáš, Garrigue a Masaryk (Masarykovo gymnázium, Plzeň) ve složení: Oldřich Brabec, Pavel Bělík, Martin Čmolík
2. místo Brainwork (Gymnázium, Sušice) ve složení: Josef Baierl, Veronika Marešová, Patrik Sommer
3. místo X-masters team (SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň) ve složení: David Hupka, Ondřej Pilný, Jakub Šledr
Přejít na detail turnaje