) Prezentiáda zažila premiéru v Hradci Králové - Prezentiáda

Prezentiáda zažila premiéru v Hradci Králové

26.04.2010 | Roman Cholasta | Soutěžní kola

Dnešek se stal významným pro spoustu lidí - studentů, učitelů či organizátorů soutěže v prezentačních dovednostech. Vůbec první turnaj se odehrál na České-anglickém gymnáziu v Hradci Králové, kde usedla čtyřčlenná porota, aby ohonotila sedm družstev, které si vypracovaly prezentace na téma „Moje škola".

Dnes se téměř 40 studentů z Královéhradeckého kraje dozvědělo o dalších školách ze svého regionu. Soutěže se rozhodly zúčastnit různé střední školy počínaje pořadatelskou, Česko-anglickým gymnáziem, přes školu pedagogickou, střední odbornou školu služeb, obchodu a gastronomie, až po střední obornou školu veřejnosprávní a sociální.
Všichni prokázali dobré schopnosti v jednom či více ze čtyř hodnocených kritérií, ovšem vítěz mohl být jen jeden.
Bohužel některým týmům nedodržení časového limitu způsobilo ztrátu bodů, a tak nakonec zvítězil tým, který kromě skvělého výkonu prokázal schopnost dodržet časový limit.

Po sečtení bodů všech porotců a odečtení trestných bodů za nedodržení časového limitu vypadá pořadí následovně:

1. místo: „NVK" z Česko-anglického gymnázia v Hradci Králové ve složení Šárka Němcová, Zdeněk Kašpar, Pavel Vít
2. místo: „Ekonomáci" ze Střední odborné školy a VOŠ v Novém Bydžově ve složení Lucie Krejčová, Veronika Novotná, Matěj Novotný
3. místo: „Gymhosti" z Gymnázia a SOŠ v Hostinné ve složení Eliška Bucharová, Iveta Zaplatílková, Huyen Dam-Thu

Vítězům gratulujeme a těšíme se na shledání na celorepublikovém finále.

V porotě zasedli: Ing. Blanka Haviarová za pořadatelskou školu, Ing. Alena Synková za odbor školství města Hradec Králové, Ing. Hana Šafránková za Univerzitu Hradec Králové, Roman Cholasta za Student Cyber Games.

 

Fotogalerie z turnaje ZDE

 

Podívejte se na vítěznou prezentaci

 

1. místo NVK (ZRUŠENO - CZECH SALES ACADEMY, Trutnov) ve složení: Šárka Němcová, Zdeněk Kašpar, Pavel Vít
2. místo Ekonomáci (VOŠ a SOŠ, Nový Bydžov) ve složení: Lucie Krejčová, Veronika Novotná, Matěj Novotný
3. místo GYMHOSTI (Gymnázium a SOŠ, Hostinné) ve složení: Eliška Bucharová, Iveta Zaplatílková, Huyen Dam-Thu
Přejít na detail turnaje