) Přihlásilo se přes sto týmů. Většina postupuje - Prezentiáda

Přihlásilo se přes sto týmů. Většina postupuje

20.04.2010 | Pavel Šíma | Organizace

Jména týmů, která se příští týden podívají na krajská kola, je hotový. Postupuje jich 107. Vyřazeno bylo jen několik málo přihlášených. Prezentiádníci by už měli začít pilovat ústní projev.

 

Soutěžícím už byly zaslány postupové maily a někteří o tom hned psali na facebookovou stránku soutěže. „Super... jsme tam,“ pochlubila se například nadšeně Míša.

 

Konečný počet přihlášených týmů přesahující stovku příjemně překvapil organizátory. "Sto sedm postupujících prezentací je skvělé číslo, které předčilo naše očekávání. Prezentiáda je přece jen teprve ve svém prvním ročníku a bylo i pro nás otázkou, jak pozitivně studenti tuto novou soutěž přijmou. Výsledek praví jasně - úspěch!" řekl vedoucí soutěže Marek Palička.

 

První dojmy z prezentací jsou zatím velmi dobré. „Musím přiznat, že drtivá většina prezentací vypadala velice kvalitně. Prezentace mají mnohem vyšší úroveň, než jakou si pamatuju z vlastních středoškolských let. Je vidět, že informatika studenty baví a své znalosti dokážou kvalitně využít," pochválil prezentace Palička.

 

Přes první kolo se nakonec nedostalo asi jen něco okolo deseti týmů. V Jihomoravském a Středočeském kraji se přihlásilo více týmů, než je povolená hranice. Pořadatelé tak museli vybrat dvanáct nejlepších.

 

Dalším důvodem pro vyřazení byla situace, kdy z jedné školy přišlo více než jedna prezentace. To je v rozporu s pravidly. Školy si proto v koordinaci s pořadateli musí vybrat jen jeden tým, který je bude reprezentovat.

 

Většinu týmů tedy čeká příští týden cesta na krajská kola. Určitě si to užijí. "Jsem přesvědčen, že se studenti mají na co těšit. Nemám na mysli pouze kvalitní ceny od našich partnerů. Také se sejdou s významnými lidmi ze svých krajů. Pozvání do odborných porot přijali zástupci krajských i městských úřadů a také profesoři z místních vysokých škol. Kromě toho jsme ve spolupráci s partnerem Boxed do vybraných krajů zajistili krátkou prezentaci partnera, která bude určitě zajímavá nejen pro studenty, ale také pro vyučující doprovod, zejména učitele informatiky," vyjmenoval některá lákadla turnajů vedoucí Palička.

 

Konečný seznam postupujících

 

Ve všech krajích kromě Jihomoravského a Středočeského postupují všechny týmy s výjimkou těch, jejichž škola podala více než jednu přihlášku.

 

V Jihomoravském kraji postupují následující týmy:

 

- Akční trojka zdravky

- Businessmanky

- EKOteam

- Gifáci

- Goddess

- KAFKA

- Manažerky

- Nighlight

- OA Blansko

- Slovaňák

- SNCH

- Studentky 2.A

 

Ve Středočeském kraji postupují tyto týmy:

 

- 3. Zdravotnické lyceum

- FutureGym

- HLINKÁČI

- Mrs. Gregoris

- Mumínci

- Open Gate

- Pěkný gumy

- Pohádkářky

- Pomněnky

- Prváci

- Rakeťáci

- The Best Owls