Uzávěrka přihlášek posunuta

06.04.2010 | Pavel Šíma | Organizace

Je tady skvělá zpráva pro všechny, kdo nestíhají vyrábět své prezentace. Organizátoři se rozhodli posunout uzávěrku přihlášek až na 16. dubna.

Pořadatelé si uvědomují, že středoškoláci jsou vytížení a nemají čas jen na Prezentiádu. Do doby od vyhlášení soutěže se navíc vloudily nepříjemné prodlevy. „Do těchto pěti týdnů se vešly jak jarní prázdniny, tak i Velikonoce, a tím se reálný čas na sestavování týmů a tvorbu prezentace zkrátil o skoro dva týdny. Máme vše perfektně připravené a můžeme si dovolit prodloužení termínu přihlašování o několik dnů,“ uvedl vedoucí soutěže Marek Palička.

Soutěžící tedy mají na tvorbu prezentací ještě celé dva týdny. Pracovat na nich mohou až do příštího pátku 16. dubna. Organizační tým se jim s nimi chystá pomoci prostřednictvím Tipů a triků uveřejňovaných na facebookové stránce.  Ode dneška tam bude každý den jedna čerstvá rada, jak prezentaci vyšperkovat.

Organizátoři vyzývají soutěžící, aby nezapomněli, že soubor s prezentací je třeba odevzdat zároveň s přihláškou. Pravidla říkají, že prezentace může mít maximální velikost 5 MB, a že ji nelze doprovodit žádnými dalšími soubory. Všechny fotky, audio a video stopy tedy musí být přímo součástí prezentace.

Soutěžící by ale také neměli vše nechávat na poslední chvíli. Na další posunutí termínu už se nelze spoléhat. V sobotu a v neděli po odevzdání prezentací budou totiž studentské dílka hodnocena a hned v pondělí 19. dubna bude vyhlášeno v každém kraji dvanáct postupujících týmů.