První týmy jsou na světě. Prezentiáda se rozjíždí na ostro

15.03.2010 | Pavel Šíma | Cover story

Uběhl pouhý týden od vypuštění prvních informací o Prezentiádě do světa a na některých školách už dávají dohromady soutěžní týmy. Celý týden nezaháleli ani organizátoři. Sehnali další skvělé ceny a rozhodli se povolit i novější verzi PowerPointových prezentací.

Vypadá to, že učitelé a ředitelé shledali soutěž prospěšnou. “Na Prezentiádě všichni získávají,” pochválil si Martin Klíma ze Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor. “Studentí dělají něco, co je pro ně užitečné a co se jim hodí k maturitě a do života. Zároveň mi přijde zajímavé, že výsledkem jejich práce bude prezentace, kterou může použít škola pro svoje účely,” dodal Klíma.

V Táboře už mají dokonce postavený tříčlenný tým a začínají s přípravami. “Tři lidi, které máme v týmu, o to mají skutečně zájem. Jeden student ho má enormní. Už dokonce přesně ví, co chce dělat,” prozradil na své žáky Klíma.

 

Rozšíření o formát pptx

Od pořadatelů přichází dobrá zpráva pro všechny, kdo mají nejnovější  verzi PowerPointu. Rozhodli se totiž do soutěže přijímat prezentace uložené ve formátu pptx. “Nový formát povolujeme proto, že spousta škol už má novou verzi aplikace Microsoft PowerPoint a nemohly by použít nové přechody a grafické prvky,” zdůvodnil tento krok vedoucí projektu Marek Palička. “Naší snahou je podporovat moderní software a možnost naplno zúročit znalosti studentů, které si odnášejí z hodin informatiky a výpočetní techniky,” doplnil hlavní koordinátor projektu Richard Malovič. Povolenými formáty v soutěži tedy jsou jak ppt, tak i pptx.

 

Nové hlavní ceny pro soutěžící - Xbox 360

K projektoru a LED monitorům BenQ pro medailové školy přibyly nyní skutečné pecky také pro soutěžící. Každý z členů vítězného týmu získá herní konzoli Xbox 360 od společnosti Microsoft. Bude to zážitek. Konzole předá přímo zástupce výrobce Microsoft. Nebude to mít daleko. Finále se koná přímo v jeho sídle v Praze. Udělátka Logitech a poukázky od Boxed tak doplnila hlavní cena v kategorii studentů.

 

 

Pozvánky ve vaší mailové schránce

V minulém týdnu se po republice rozlila první vlna zpráv o Prezentiádě. Tento týden bude tok informací pokračovat. Už zítra ráno budou mít všechny školy ve svých mailových schránkách oficiální grafické pozvánky i s plakátkem, který mohou pověsit na nástěnku.

Živo už je také na facebookovské stránce www.facebook.com/prezentiada, kam začali psát první soutěžící. Dotazy se hromadí i na poradní adrese info@scg.cz

Jsme rádi, že o soutěž je zájem. Přejeme mnoho chuti a zábavy při vytváření prezentací a už se moc těšíme na nejrůznější pojetí tématu a věříme, že bude soutěž pro všechny skvělým zážitkem!