Baguette si to v Chebu rozdal s Princeznami

17.04.2024 | Jakub Starý | Soutěžní kola

Jubilejní 15. ročník Prezentiády se dostal i do západních Čech, konkrétně na chebské gymnázium kde se dne 17.4.2024 utkalo 5 týmů ze středních škol z celého Karlovarského kraje. 

Po úvodní prezentaci se nachystal jako první, dívčí tým MineCalm z Gymnázia Sokolov. Ve své prezentační hře nám ukázali jak manipulace okolo nás ovlivňuje naše životy na denní bázi. A připomněli nám, že se jí sice nemůžeme vyhnout, ale můžeme se jí bránit.

Po nich nastoupily jejich spolužačky z týmu Princezny a provedli nás po České republice a představily nám známé i neznámé legendy, odcestovali si námi až na Jihlavu a přes severní Čechy zase zpátky.

Po nich nastoupil tým z chebského BFAM-SFAM (brother from another mother – sister from another mister) ve složení Simči a Zdeňka. Ti nám dovolil nahlédnout na jejich cestu za plněním si jejich snů. Ukázali nám proč je důležitá motivace a jak může být nebezpečná, když není doprovázena disciplínou.

Předposlední nastoupil na podium tým LOL. Statečně nám představili problém nedostatečné sexuální výchovy na většině školách v naší zemi. Poukázali na konkrétní nedostatky a rovnou nabídli i jejich řešení.

Celý den uzavřela prezentace trojice dívek z týmu La Baguette Magical na téma (ne)možné. Pomocí různých složitých výpočtů nám ukázali jak je (ne)možné zastřelit dvě mouchy jednou ranou a to ani v uzavřeném prostoru o velikosti jednoho metru krychlového. 

Přestože všechny prezentace byly skvělé a porotcům to chvíli trvalo, nakonec se shodli na následujícím pořadí:

1. místo MineCalm (Gymnázium Sokolov a Krajské vzděl.centr., Sokolov) ve složení: Anna Balcarová, Nikola Žippaiová
2. místo BFAM-SFAM (Gymnázium Cheb, Cheb) ve složení: Zdeněk Matoušek, Simona Spáčilová
3. místo Le Baguette Magique (Gymnázium Cheb, Cheb) ve složení: Gabriela Khynychová, Eliška Sloupová, Adéla Frantalová