Carcassonne dobili Ústí nad Labem

16.04.2024 | Margareta Verdyck | Soutěžní kola

V Ústí nad Labem se v úterý 16. dubna bili soutěžící o dvě postupové místa do Grandfinále Prezentiády. Ty po velkém boji získaly týmy Carcassone a TT.

Krajské kolo bylo zahájeno úvodním slovem s představením partnerů a vylosováním prvního prezentujícího týmu. Jako první nám tým Králíci z klobouku připomněl, jak je nezbytné si dát trochu volného času a správně si jej rozvrhnout. Po zodpovězení všech dotazů od poroty přišla řada na druhý tým Natušinky, který s námi probral, jaké jsou naše vyhlídky v cestování do minulosti a budoucnosti. S podobným nádechem nám slečny z týmu Carcassonne napínavě osvětlily problematiku cestování prostorem a časem a všechny u toho náramně pobavily.
Kdy se vám naposledy stalo něco (ne)možného? Týmu TT dost nedávno a dost často, a proto se rozhodly nám představit více s průzkumem nemožných situací. Velký zvrat témat nám přinesly Sestřičky z Mostecka, které vypíchly problematiku nedostatečné informovanosti v oblasti obtěžování mužů pomocí dotazovaných respondentů. Na závěr s mottem You only live once nás podpořily v týmu YOLO s výrokem, že nic není (ne)dosažitelné.
Před vyhlášením se porota šla dohodnout o pořadí týmů a dvou postupujících, jež budou reprezentovat Ústecký kraj na Grandfinále v Brně. Ten nakonec vybojovaly týmy Carrcasone a TT. Vítězům gratulujeme a budeme se těšit za měsíc!

1. místo Carcassonne (Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem) ve složení: Veronika Průšová, Anna Břízová
2. místo TT (Gymnázium, Lovosice) ve složení: Karolína Podhorská, Anna Škrdletová, Jana Javůrková
3. místo Natušinky (Gymnázium, Kadaň) ve složení: Natálie Bartoňová, Anna Kremneva, Kateřina Teinzerová