Chleba pro každého

11.04.2024 | Jan Zrůst | Soutěžní kola

Jídlo může znamenat více než jenom jídlo

 
Krajské kolo Prezentiády pro liberecký kraj se konalo na SPŠSE a VOŠ Liberec. Konkrétně se vše odehrávalo v aule v nové budově této školy.
Jediné letošní krajské kolo ve své maličkosti přineslo mnohá překvapení.
 
Prezentační blok zahájil tým Marťani, jež objasnil důležitost Slunce pro lidské plémě. Další prezentace o pečivu od Tří chlebů v pekárně všem připomněla, že od rána vůbec nic nejedli a že mají opravdu hlad. Cestovatelé časem poukázali na užitečnost chatbotů při programování a pro demonstraci předvedli svého kachno-robota na dálkové ovládání. Až vyzývavou poslední prezentaci měly Muchomůrky, které těsně před časem oběda porovnávali národní jídla nejen zemí Evropy, ale i světa.
 
Bylo vidno, že se krajské kolo protáhlo až do polodních hodin, neboť při vyhodnocování výsledků, hrál ne nepatrnou roli rostoucí hlad.
1. místo Tři chleby (chlapi) v pekárně (Základní škola a mateřská škola, Stráž pod Ralskem) ve složení: Miroslav Schlauch, Patrik Janouch, Matěj Petrák
2. místo Cestovatelé časem (Základní škola a mateřská škola, Stráž pod Ralskem) ve složení: Robin Horáček, David Veselý
3. místo Marťánci (Základní škola a mateřská škola, Stráž pod Ralskem) ve složení: Dmytro Kobzar, Adriana Fantová, Marek Novák