Pšššt! O slovo se hlásí Dokonalé ženy

17.04.2024 | Markéta Klecarová | Soutěžní kola

Dveře gymnázia J.K.Tyla v Hradci Králové se 17. dubna otevřely studentům středních škol. Královéhradecký kraj o kvalitní řečníky rozhodně nemá nouzi a to se ukázalo i na dnešním Krajském kole.

Pokud mezi Vaše oblíbené filmy patří Jurský svět, rozhodně byste si oblíbili prezentaci týmu NALA, který se zaměřil na znovuzrození dinosaurů, pro které by byl jedinou nadějí na přežití zázračný elixír života. 

Právě tímto kouzelným předmětem oživil svou prezentaci tým Jelita národa, který svůj výstup pojal velice kreativně a pochlubil se i osobními výtvarnými dovednostmi. 

Zároveň jsme měli možnost vyslechnout rozhovoru dvou kamarádek o tom, co pro ně znamená otázka intimity. Vztahy, sex, celulitida, to byl jejich Úhel pohledu a jaký je ten Váš? 

I přes to, že technika nestíhala načítat grafiku prezentace, tým Yin a Yang zvládl na tuto situaci výborně zareagovat a zároveň představil zákony kvantové fyziky.

Sdílíte na sociálních sítích informace, které byste si v reálném životě spíše nechali pro sebe? Aktuální tématikou online oversharingu zaujal tým TMI.

Atmosféru casina, hazardu a loterií navodila prezentace týmu MVP, kterou nás provedla postava Gemblíka.

Od chladného robota hřejivé obětí nedostanete. Oboustranný pohled na téma umělé inteligence nám nastínil tým EQ.

Máte sen, který se zdá absurdní stejně jako například představa letadla pro člověka v 16. století? I přes to, že se zdá být na první pohled nemožný, běžte si za ním, protože slovy týmu BigY jste to dost možná právě vy, kdo udělá z další nemožné věci možnou, záleží na nastavení Vaší mysli.

S tajemnou krabicí, která ukrývala předměty symbolizující překážky, jež brání lidem k dosáhnutí jejich cílů zaujal porotu tým 14. srpna. Slečny se však se všemi překážkami vypořádaly a vysloužily si tak třetí místo.

V přímém přenosu TV Pšššt jsme měli možnost sledovat vystoupení dvou vědkyň a odvážného moderátora o právech žen napříč historií. Svým humorem a interakcí s publikem si získali pozornost všech přítomných včetně poroty, která týmu udělila krásné druhé místo.

Co dělá atraktivní lidi atraktivními? Často to nebývá jen vzhled, ale hlavně přesvědčení a sebevědomí, které nechybělo ani členkám výherního týmu, pro které název Dokonalé ženy byl naprosto výstižný. Jejich odvaha poukázat na své vlastní nedostatky i celkový výstup zaujal porotu, která poslala tým s plnou parádou až do Grandfinále.

1. místo Dokonalé ženy (OA, SPgŠ, VOŠ cest.ruchu a JŠ s pr. SJZ, Hradec Králové) ve složení: Adéla Moravcová, Veronika Horáková
2. místo TV Pšššt (Jiráskovo gymnázium, Náchod) ve složení: Petr Tomáš, Tereza Hegerová, Šárka Vlčková
3. místo 14. srpna (Čes. lesn. akademie Trutnov - SŠ a VOŠ, Trutnov) ve složení: Samantha Anna Kaňa, Anna Pokryvačová