Jedna koruna česká přesvědčila hradeckou porotu

30.03.2023 | Karolína Kočí | Soutěžní kola

Dne 30. 3. proběhlo poslední soutěžní kolo v Královéhradeckém kraji, jehož se zúčastnilo osm týmů. Ovšem jako vždy, postoupit mohl pouze vítěz. A kdo si postup na grandfinále vybojoval? Na to se teď podíváme.

Na posledním místě se umístili BEMIVA“ se svou prezentací na téma první rande. Kde nám ukázali, storytime o tom, že i přes internet se uskutečnit povedené setkání.

O příčku výše se dostali Habříčky“, jež nás provedli druhy temperamentu

Šesté místo si odnesl LK_Team“, který jako podnět své prezentace použil pizzu Hawaii, ke které se opravdu vážou dlouhé konverzace, zda ananas na pizzu patří či ne.

Páté místo patří týmu s nejoriginálnějším názvem Pšššt“, který nás provedl evolucí rande od pravěku po moderní dobu.

Bramborová čtvrtá příčka náleží týmu MadEl“, který nám na první rande doporučil bazén a kartáček na zuby. Též jsme se dozvěděli, že není vhodné dělat nevhodné věci v kinu, protože ačkoliv je tma, kamery mají dobré rozlišení. Takže vás buď vyvede security, nebo si zkrátí dlouhou chvíli díváním se na záznam z kamer.

Bronzové místo si z dnešního kola odnáší Kámen úrazu, kteří svou prezentací ukázali, že To jediné, na čem se shodneme, je, že se neshodneme.. A jako příklad využili banán. Jelikož o tom, ze které strany se správně loupe, se vytváří spoustu spekulací.

Druhé místo si zasloužil nadějný tým Beznaděj gymplu, který nám předvedl výpočet amorovy konstanty a využití Newtonova zákona pro zjištění, zda bylo rande podařené či naopak katastrofální.

A na první místo se nám prokoulel tým Jedna koruna česká, který nám za pomocí ukázky dokázal, že chyby jsou lidstvu prospěšné. Přesněji využil příběh Adama a Evy, kdy Eva pozřela jablko poznání. A že vlastně chyby děláme od pravěku. Konstantně můžeme jen klesat.- D. V. Kotásek

1. místo Jedna Koruna Česká (Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové) ve složení: Karolína Čižinská, Daniel Václav Kotásek, Anna Janouchová
2. místo Beznaděj gymplu (Jiráskovo gymnázium, Náchod) ve složení: Alexandra Kabelová, Karolína Maněnová, Ema Nermuťová
3. místo Kámen úrazu (Jiráskovo gymnázium, Náchod) ve složení: Filip Steiner, Amálie Paslerová, Ondřej Nekvinda
Přejít na detail kola