Je pedofílie na prvním rande v MHD ideální?

29.03.2023 | Jan Votoček | Soutěžní kola

Na první rande neexistuje žádná příručka, a proto by se všichni měli chovat podle sebe.

Poslední pražské krajské kolo, které se konalo na Newton University, započalo veselou notou. Dámy z týmu Venuše v jejich prezentaci na téma "První rande" totiž využily vlastního vizuálu, aby ostatní zaujaly. Kromě toho nám bylo vysvětleno, jaký dopravní prostředek je na první rande ideální. Ideál krásy z toho asi nebude, ale to rozhodně nevadí.

Amorci, alias šípy lásky, nás vznesli do víru lásky, který se motal nad mladým párem během prvního rande. Během letu jsme viděli možnosti kam jít, ale zároveň jsme dostali tipy kam nejít. Co myslíte vy? Je napřiklad kino vhodné místo na první rande? Podle děvčat z týmu to ideálním místo může, ale také nemusí být.

Třetí, a tedy předposlední tým před přestávkou, nám pro změnu opět ukázal, jak na první rande. Tým Berušky nás vzal do nadneseného obláčku lásky s přesným popisem, jak se na rande připravit, a to od místa konání přes chování, drobnost pro ženu až po oblečení.

První prezentaci na jiné téma nám ukázaly děvčata z týmu Etra, které nás vzaly do tématu "Na tom se shodneme", konkrétně pojednávaly o mužích z knih. Prezentace se zajímala o různé muže z knih, se kterými by děvčata chtěla žít. Proč se většinou jedná o muže se sklony k vraždění, nám ovšem dámy neprozradily.

Po pauze nám tým Makiki přednesl základy etikety v prezentaci "Na tom se shodneme", kdy dámy chtěly dosáhnout větší vzdělanosti v již zmíněné problematice etikety, protože v dnešní době na to spousta lidí zapomíná.

Měly by děti pracovat? Dámy z týmu Krasňanovy se shodly na tom, že ne. Tento problém je mnohdy způsoben v zaostalých zemích s nedostatečným vzděláním či dluhy, které vznikly v předchozích generacích. Mezi ty nejzásadnější problémy patří dětská pornografie a otroctví, které se podle ukázané mapy vyskytují v oblast Saharské afriky a Asie kde zhruba každé 4 až 7 dítě pracuje.

Dlouhou škálu prezentací na téma "Na tom se shodneme" udržely i dámy z týmu Umělci, které nám předaly svůj názor na adopci, školu a další témata, na kterých se neshodnou.

Na závěr dnešního Krajského kola se dámy z týmu Annakin vrátily k tématu “První rande”. Představily nám slečnu Viktorii, která v posledním roce vystřídala celkem 8 chlapců a s každým z nich byla na prvním rande. Vzniká z toho myšlenka: "kolikrát může jít člověk na první rande?". Snad jednou, ne?

Podtrženo, sečteno, i přes to, že všechny týmy předvedly skvělou práci, o vítězích rozhodla porota takto:

1. místo Etra (VOŠ ped. a soc., SOŠ ped. a Gymnázium, Praha 6) ve složení: Ella Vápeníková, Petra Vondráčková
2. místo Umělci (VOŠ ped. a soc., SOŠ ped. a Gymnázium, Praha 6) ve složení: Karolína Mašková, Anna Bartůšková
Přejít na detail kola