Na Grandfinále finále míří skutečná esa. Nejen z Hradce, ale i z lesa

22.03.2023 | Karolína Kočí | Soutěžní kola

22.3. se na gymnáziu J.K. Tyla koná druhé krajské kolo Prezentiády pro Královéhradecký kraj. Tentokrát ovšem už se staršími studenty, přesněji se středoškoláky. Co se ale naopak nezměnilo, tak byl poměr kluků a holek, který byl opět velmi nevyrovnaný. Děvčata se asi holt méně bojí vystupování před publikem. To ale ničemu nevadí, neboť si všichni soutěž náramně užili, přičemž nezapomněli vydat ze sebe opravdu maximum. Na Grandfinále však mohl postoupit jen jeden tým a tím byly Esa z lesa.

Prezentace soutěžících byly na témata: ,,První rande“ a ,,Na tom se shodneme“.

Těchto témat se zhostili s velkým nadšením a kreativitou. Jejich prezentace byly velice promyšlené, plné různých interakcí a prošpikované zajímavými informacemi.

Pojďme si nyní představit jednotlivé týmy, podle toho, jak byly vyhlašováni při udílení cen. Tedy od posledních až po první místa.

Na 7. místě tu byl tým PidiLidi, který se velmi do hloubky zaobíral sociálními sítěmi, jak se vyvíjely, jaký na nás mají vliv a kde se v nich setkáme s ,,AI“ neboli ,,Umělou inteligencí“ .

Dále tu byl tým Dvě odbornice, který se ukázal, jakožto skutečným odborníkem ve svém odvětví. Jejich prezentace byla zaměřená na problematiku, když si někdo vybírá své rande jen podle profilu na internetu. Zároveň uvedla množství užitečných rad, jak se třeba z takového nepříjemného setkání elegantně vyvléknout.

Rovněž tým NOMA se ve svojí prezentaci zaměřil na randění. Ale spíše porovnávaly, jak se takové rande mění v průběhu let. Kdo koho kam zval, jaké klišé se při rande stávají, či jaká gesta nejvíce potěší.

Na 4. místě byl tým s názvem TASTY SPACE. Tým, který nás odtrhl od prostých pozemských problémů, až k výšinám naší sluneční soustavy, aby nám dal okusit, jak vesmír vlastně chutná, a to doslova.

Slavnostní 3. místo si zasloužil tým Náhody. Název týmu taktéž velmi vystihuje myšlenku prezentace. Filozoficky nabytá prezentace, která vše, co se kdy stalo a stane přirovnala k jedné velké náhodě. Prosté leč hluboké.

MAJÁK byl tým, který byl pro ,,Esa z lesa“ těžkým rivalem, a i když skončili na 2. místě, které si zasloužili za jejich prezentaci o už dříve zmiňované ,,Umělé inteligenci“, s kterou si opravdu dobře poradili.

A na vítězném 1. místě se umístil tým Esa z lesa. Jejich prezentace se stala uměleckým dílem. A to doslova, protože středem jejich prezentace byl jedinečný obraz, který samy namalovaly. Obraz, ve kterém každý viděl něco jiného, a to v souladu s hlavní myšlenkou, že pravda je relativní, tak dostal tým, až na špičku.

1. místo Esa z lesa (Čes. lesn. akademie Trutnov - SŠ a VOŠ, Trutnov) ve složení: Markéta Klecarová, Veronika Formáčková
2. místo Maják (OA, SOŠ a JŠ s pr. st. jaz. zk., Hradec Králové) ve složení: Kristýna Steinová, Mikuláš Cvrkal
3. místo Náhody (Střední škola vizuální tvorby, s.r.o., Hradec Králové) ve složení: Tereza Řeháková, Jan Segeč, Johana Franzová