První místo z Olomouce bere tým FauW.

28.03.2022 | Alena Turková | Soutěžní kola

První místo z Olomouce bere tým FauW.

SCG má za sebou první Krajské kolo na Olomouckém Gymnáziu Hejčín. Celkem se nakonec zúčastnilo 13 týmů.

Atmosféra od rána byla velmi přátelská ale zároveň byla cítit touha po vítězství. Do poroty kromě členky SCG Aleny Turkové usedl ještě představitel Youtube kanálu Na Potítku a učitel Univerzity Palackého Mgr. David Jirsa, Ph.D. a BcA. Ilona Tandlerová z organizace Czechitas.

Prezentace běželi jedna za druhou a bylo vidět, že účastníky zajímají zejména aktuální témata, které zpracovali do svých prezentacích. Proto jsme mohli sledovat prezentace jako Coby kdyby nebyl internet, Elektřina, nebo co kdyby se nepodařilo rozluštit Enygmu. Druhým tématem bylo, co se řeší o přestávkách. Zde studenti zpracovali zejména problémy mladých lidí a témata, o kterých možná ani spousta dospělých neví a měla by se o ně zajímat.

Rozhodování poroty nebylo jednoduché a body mezi první až třetím místem se skutečně lišili jen málo. První místo obsadil tým velmi mladých nadějných prezentérů s názvem FauW.  V těsném závěsu se na druhém místě se umístil tým Lara a na třetím místě se umístil tým THE LEMA SQUAD.

Soutěž byla velmi vyrovnaná a napínavá. Po náročném dni plném příprav a emocí všichni odcházeli nabytí elánem dále prezentovat a zdokonalovat se v prezentování.

1. místo Renegades (Gymnázium, Olomouc) ve složení: Anežka Coufalová, Aneta Haichlová, Julien Sarazin
2. místo Team Trivis Prostějov (TRIVIS-Střední škola veřejnoprávní,s.r.o, Prostějov) ve složení: Šimon Přecechtěl, Veronika Kratochvílová, Daniela Danešová
3. místo Mravenci (Gymnázium, Olomouc) ve složení: Eva Pišoftová, Julie Piechová, Adriana Jarošová