Porotce v Ústeckém kraji nejvíce zaujala prezentace na téma „Fast Fashion“

31.03.2022 | David Rajnoha | Soutěžní kola

Na Obchodní akademii v Ústí nad Labem se v krajském kole utkalo 8 týmů ze základních škol. Týmy prezentovaly na zadané téma „Co by kdyby?“. Všichni předvedli pečlivě připravené prezentace, ale do Grandfinále v Praze mohou postoupit pouze dva týmy.

 

Již v 8 hodin se začaly objevovat první týmy. Atmosféra ze začátku dne byla velice uvolněná a přátelsky naladěná. Před začátkem samotných prezentací jednotlivé týmy dolaďovali poslední strategie. Čím blíže byl start soutěže, tím více stoupala nervozita účastníků. Po zahájení první prezentace se již všichni plně soustředili na jeden cíl, a to předvést co nejlepší výsledek.

Střídala se jedna prezentace za druhou, přičemž porota kladla velmi trefné doplňující otázky, na které žáci pohotově reagovali. Zároveň soutěžící hojně zapojovali publikum, čímž často rozproudili zajímavé debaty.

Týmy a témata jejich prezentací, které nedosáhly na vítězné příčky, ale přesto podaly skvělé výkony, byly tyto:

Bojové želvy s „Co by kdyby byly příšery reálné?“

Offline s „Co by kdyby nefungoval internet?“

Lera s „Co by kdyby byla Země placatá?“

Čarodějnice z Bradavic s „Co by kdyby naše škola byla škola Čar a Kouzel V Bradavicích?“

ZdeMat„Co by kdyby neexistovali zákony o zbraních?“

Třetí příčku obsadily slečny z Gymnázia Žatec za tým NDZT. Tento tým zaujal porotu svojí nebojácností, skvělými přednosemi a pozitivním nábojem celého projevu na odlehčené téma „Co by kdyby neexistovali umělci?“.

Se stříbrnou medailí a postupem do Grandfinále odjíždí domů ZŠ Velký Šenov. Tým Jelimáni strhl pozornost příjemným přednesem a zajímavým tématem „Co by kdybychom mohli cestovat do minulosti?“. Kladně hodnocena byla bohatá interakce jak s publikem, tak s porotci.

Zlatou medaili pro sebe ukořistil tým INTERES opět z Žateckého Gymnázia. Stejně jako Jelimáni se INTERES blýskal bujnou interakcí a diskuzí na aktuální téma „Co by kdyby lidé poznali fast fashion?“. Výherce disponoval všemi potřebnými kvalitami, jako jejich soupeři z 2. a 3. místa, avšak jejich zapálenost pro tuto problematiku předčila ostatní.

Článek zpracovali žáci OA Viktor Pable a Adriana Truxová. Děkujeme!

1. místo INTERES (Gymnázium, Žatec) ve složení: Vítek Voigt, Aneta Menclová, Tereza Kunová
2. místo Jelimáni (Základní škola, Velký Šenov) ve složení: Miloslav Turyna, Lucie Žáková
3. místo NDZT (Gymnázium, Žatec) ve složení: Klára Zavadilová, Anna Hofmanová, Barbora Benešová