PowerPoint v kostce

10.02.2022 | David Ryba | Tipy a triky

Jsme za půlkou celé série webinářů letošní Prezentiády a až teď poprvé otevíráme program na tvorbu prezentace. Do teď jsme řešili pouze CO a PROČ chceme ztvárnit – nyní se dostáváme i k tomu, JAK toho docílíme.

Existuje celá řada programu, které slouží k vytváření prezentací. Canva je například jednoduchá na práci, nabízí velice pěkné animace slajdů a minimálně slouží jako skvělé místo pro inspiraci díky široké nabídce šablon. Prezi zase na rozdíl od ostatních programů pracuje s jednou velkou plochou a principem „zoomování”, což oči diváka rozhodně zaujme. Tyto programy ale stále nedosahují takových kvalit, jako námi všemi známý PowerPoint. Při správném využívání jsme totiž schopni získat stejné výhody, jaké nabízí programy ostatní.

Nalezneme tam zabudovanou fotobanku s fotkami, ikonami, ilustracemi i výřezy lidí. Přes funkci „Náhled” můžeme také vytvořit stejné prostředí, jako umí Prezi. Celkovému dojmu může také pomoct přechod „Morfing”, který automaticky vytvoří animaci dvou po sobě jdoucích slajdů. V předloze snímků si můžeme navrhnout vlastní šablonu prezentace a zajistit si tak jednotný vzhled prezentace. 

Můžeme kreslit, animovat, vkládat vlastní odrážky, hrát si s uspořádáním, vytvářet diagramy, grafy a spoustu dalšího. Stačí si jen program otevřít a na vlastní pěst si vyzkoušet, co všechno umí. Rozhodně vám v tom pomůže i shrnutí a záznam z webináře, které naleznete v této složce