Prezentiáda 2022: Dej si šanci. Rozvíjej se s námi.

01.02.2022 | Petra Plachá | Organizace

Třináctý ročník mistrovství škol v prezentačních dovednostech je tady. Jako každý rok se můžeš těšit na super výzvy i zážitky, letos máme ale i pár novinek. Zahajujeme přihlašování, tak pojď zjistit, co tě na Prezentiádě 2022 čeká!

 

Témata

I v letošním roce jsou pro Nominační a Krajská kola připravena v obou kategoriích dvě témata. Z jakých témat si můžeš letos vybrat?  

Základní školy

  • Co řešíme o přestávkách
  • Co by kdyby

Střední školy

  • Jak bych učil já
  • 11. přikázání

 

Váháš, jestli se zúčastnit?

 

Možná si říkáš, že prezentování není tvoje parketa. Bojíš se mluvit před lidmi nebo máš pocit, že nemáš co říct publiku. Možná si myslíš, že prezentování v životě potřebovat nebudeš. Přijď se na Prezentiádu přesvědčit o opaku. Letos chceme, aby to bylo hodně o tobě. Dej si šanci naučit se něco nového. Dej si šanci a rozvíjej se s námi.

Prezentování v životě potřebuje každý. Ať už ve škole, při pohovorech v práci nebo v každodenních situacích. S námi se naučíš prezentovat svůj názor, zažiješ skvělou atmosféru soutěže a poznáš nové lidi. Víc se dozvíš v sekci Jsem student, tak se tam neváhej podívat. 

 

Co je na Prezentiádě nového?

 

Rozšiřujeme workshopy a webináře. Během celého února jsme si pro tebe připravili spoustu materiálů o prezentování, tak je nezapoměň prozkoumat. Kromě workshopů plánujeme i vlastní podcast nebo tipy a triky na sociálních sítích.

Grandfinále se přesouvá do Prahy a bude větší. Na Newton University v Praze, která je spolupořadatelem soutěže, se s námi na Grandfinále podívá až 36 týmů v každé kategorii. Pro obě kategorie bude Grandfinále jednodenní a to 21. dubna pro ZŠ a 22. dubna pro SŠ.

Na Grandfinále zasedne hvězdná porota. Právě oslovujeme ty největší špičky v oboru z České republiky. Potvrzená máme jména třeba jako Marek Hrkal nebo Adam Kulhánek. Přijď si nechat poradit od těch nejlepších z nejlepších!

Škola může do Nominačního kola přihlásit neomezený počet týmů. Jediným omezením je, že do Krajského kola mohou za školu postoupit maximálně 4 týmy.

S otázkami ti pomůže fórum na webu. S blížícími se Krajskými koly tě jistě začne napadat spousta otázek. Připravili jsme si proto pro vás fórum, které nám zjednodušší komunikaci. Spustíme ho v březnu.

Věříme off-linu. Krajská kola prozatím plánujeme prezenčně na školách. Pokud by se ale situace jakkoliv zkomplikovala, jsme připraveni vše přesunout do on-line podoby.

V létě nás opět čekají skvělé Víkendy s Prezentiádou. Tentokrát ale budou delší, nabitější a budeme v krásném prostředí v srdci Krkonoš. Už máš poslanou přihlášku? Kapacita je omezená.

 

Co zůstává stejné?

 

Školu reprezentuje tým, který se skládá ze 2 až 3 členů. Soutěží se ve dvou oddělených kategoriích – druhý stupěň základních škol a střední školy.

Soutěž má tři úrovně. Začíná se Nominačním kolem, následuje Krajské kolo a pak Grandfinále.

Startovné v Krajském kole je 250 Kč za tým. Na ostatních úrovních soutěže se startovné neplatí.

 

Těšíme se na tvou prezentaci! Čas máš až do 18. března, tak si dej záležet. :)

 

Sleduj Prezentiádu také na Facebooku a Instagramu a nic ti neuteče!