) Soutěží to nekončí – zažij nezapomenutelné léto s Prezentiádou! - Prezentiáda

Soutěží to nekončí – zažij nezapomenutelné léto s Prezentiádou!

20.05.2021 | Laura Prachárová | Ostatní

Přestože prezentiádní finále stále ještě neproběhlo, letní prázdniny se nezadržitelně blíží. Neměl jsi plány na léto? Tak teď už je máš. Tvoje oblíbená soutěž totiž pořádá i skvělé letní kempy, kde nejen, že si zlepšíš své soft skills, ale také si užiješ spoustu zábavy a poznáš nové přátele – a to i z řad samotných organizátorů Prezentiády!

Víkendy s Prezentiádou v upgradované verzi

Již minulý rok byla možnost se účastnit jednoho ze dvou Víkendů s Prezentiádou – ty jsou rozdělené podle toho, zda jsi žákem druhého stupně základní nebo studentem střední školy. Termín pobytu pro základní školy je 19. 22. srpna, zatímco pro střední 26. 29. srpna. Nejde však o příliš zásadní rozdělení, pokud by ti totiž termín tvé skupiny nevyhovoval, není problém se účastnit druhého Víkendu.

Od minulého roku došlo ke změně v podobě délky pobytu, jelikož i přesto, že se akce jmenuje “Víkend” s Prezentiádou, čekají tě rovnou čtyři dny plné potřebného know-how pro prezentování, mluvení před lidmi, tvorby prezentací, ale v neposlední řadě i zábavy a nových kamarádů napříč Českou a Slovenskou republikou. Také se určitě můžeš těšit na příjemnou atmosféru Střediska volného času v Ivančicích, které je speciálně určeno pro pobyty tohoto typu.

Žhavá novinka: Akademie soft skills!

Pro tento rok však také přicházíme s něčím novým, co tu předtím nikdy nebylo, a to propojení všech možných soft skills – to vše za pomoci členů spolku Student Cyber Games, kteří mají zkušenosti nejen z pořádání Prezentiády, ale také dalších odborníků, kteří tě jistě obohatí zajímavými workshopy. Zní to náročně? Nemáš se čeho bát, rozhodně nepůjde jen o to, abychom ti za tak krátkou dobu nalili do hlavy co nejvíce znalostí. Naopak! Soft skills jsou mnohem více intuitivní a bude zde především snaha o jejich vzájemné propojení a praktické procvičení. Termín akademie je 15.22. srpna a celý program bude probíhat v prostorách zábavního parku TEPfactor. Vyzkoušení hry TEPfactor Boyard nebo šifrovačky na vodě bude tak úplně zdarma, a navíc si během těchto aktivit procvičíš, všechno, co ses naučil

Co jsou to vlastně ty „měkké dovednosti”?

Soft skills budeš potřebovat všude. Jde například jak o asertivní obhajobu vlastního názoru, tak time management nebo fungování v rámci týmu. Dále zahrnují leadership, kreatitivu nebo třeba kritické myšlení. Jak si můžeš všimnout, jde o dovednosti, které se ti budou hodit, ať už budeš dělat jakoukoliv práci, a neméně je využiješ i ve svém osobním životě. Zatímco Soft skills akademie kombinuje mnoho dovedností tohoto typu, na Víkendu s Prezentiádou se dozvíš vše možné i nemožné ohledně prezentování a taky si procvičíš potřebné „tvrdé dovednosti” při tvorbě prezentace. Ať už si však vybereš kterýkoliv z pobytů, můžeš se těšit na velkou spoustu zábavy! Nebo vezmeš rovnou oba?

Na Víkendy s Prezentiádou a Akademii soft skills se můžeš hlásit do 31. května.

 

Další informace o letních kempech najdeš na tomto odkazu

Pokud by tě napadly další otázky, určitě neváhej využít následujících kontaktů!

 

Petra Plachá

placha@scg.cz

+420 722 482 974

 

Alena Malá

mala@scg.cz

+420 739 947 630